Sign in | الأربعاء 6 ديسمبر 2023 | چهار شنبه, 15 آذر 1402

معرفی فصلنامه فنآوری اطلاعات وارتباطات در علوم تربیتی

پنج شنبه, 08 آذر 1397 ساعت 22:11:10

نوشته شده توسط : مدیر

فصلنامه فن آوری اطلاعات و ارتباطات در علوم تربیتی، مقاله‌های علمی-پژوهشی را به زبان فارسی و به منظور توسعه دانش علوم تربیتی و ارایه نتایج تحقیقات و دستاوردهای علمی منتشر می کند.

تصویر
معرفی فصلنامه فنآوری اطلاعات وارتباطات در علوم تربیتی

معرفی


فصلنامه فن آوری اطلاعات و ارتباطات در علوم تربیتی، نشریه‌ای است با رویکرد علمی-پژوهشی و با صاحب امتیازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری که به استناد مصوبه شصت و دومین و شصت و سومین جلسه کمیسیون بررسی و تأیید مجلات دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ 1388/12/12، مجوز انتشار دریافت نموده است. این فصلنامه بر اساس رأی هشتاد و سومین و هشتاد و چهارمین جلسه کمیسیون فوق در تاریخ 1390/11/10 دارای شرایط دریافت درجه علمی- پژوهشی شناخته شده است.

پروانه انتشار نشریه به شماره ثبت 94/84 مورخ 1392/1/7 معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

اهداف و چشم اندازها


فصلنامه فن آوری اطلاعات و ارتباطات در علوم تربیتی، مقاله‌های علمی-پژوهشی را به زبان فارسی و به منظور توسعه دانش علوم تربیتی و ارایه نتایج تحقیقات و دستاوردهای علمی منتشر می کند.

حوزه‌ فعالیت نشریه، در زمینه کاربرد فن­ آوری اطلاعات و ارتباطات در علوم تربیتی با گرایش­ های مدیریت آموزشی، برنامه­ ریزی آموزشی، برنامه ریزی درسی، تکنولوژی آموزشی، تحقیقات آموزشی و روانشناسی تربیتی، است.

فرایند ارزیابی و پذیرش مقالات


ابتدا، مقاله پس از ثبت در سامانه، توسط مدیر اجرایی برای بررسی در جلسه هیأت تحریریه آماده می‌گردد. پس از بررسی و ارزیابی سردبیر و  هیأت تحریریه، در صورت داشتن شرایط لازم، مقاله برای داوری ارسال می‌گردد. پس از وصول دیدگاه‌های داوران، نتیجه داوری در جلسه هیأت تحریریه مطرح شده و نظر داوران به نویسنده ارسال خواهد شد. در نهایت، در صورت انجام اصلاحات خواسته شده توسط نویسنده مقاله و تایید کارشناس داوری، مقاله پذیرفته می شود و نامه پذیرش مقاله برای نویسنده ارسال می‌شود. لازم به ذکر است که ارسال سه باره‌ی مقاله‌ برای نویسنده جهت اصلاحات و عدم انجام آن به طور کامل، موجب رد مقاله خواهد شد.

هم‎چنین، شایان ذکر است که با توجه به مدت زمان داوری توسط داوران محترم فصلنامه که معمولاً حدود یک ماه طول می کشد؛ و طول مدتی که نویسندگان محترم جهت انجام  اصلاحات صرف می کنند، معمولاً بازه زمانی بررسی و ارزیابی مقاله تا پذیرش نهایی حدود 3 ماه طول خواهد کشید.

آدرس تماس


آدرس: استان مازندران - ساری ـ کیلومتر 7 جاده دریا، مجتمع دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری- دانشکده علوم انسانی - طبقه سوم - کد پستی 19318-48161 - صندوق پستی  194-48164

تلفن  34445461- 33033851 (011)

نمابر  33033851 (011)

آدرس وب سایت نشریه  http://ictedu.iausari.ac.ir

پست الکترونیکی  ictedu@iausari.ac.ir

سایر مطالب خواندنی


اعضاء هیآت تحریریه

پرسشهای متداول

ارزیابی مجله

اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته