Banner
ورود اعضاء الثلاثاء 26 مي 2020 | سه شنبه, 06 خرداد 1399

مقالات و مطالب ویژه

یک شنبه, 13 آبان 1397 ساعت 13:50:22

رویارویی با سیل به کمک تصاویر ماهواره‌های اروپایی
چهار شنبه, 25 دی 1398 ساعت 10:13:41
تهران-ایرنا- مدیرکل سنجش از دور سازمان فضایی ایران از پایش تصاویر ماهواره‌ای مربوط به سیل خبر داد و گفت: تصاویری که می‌تواند کمک‌رسانی به سیستان و بلوچستان را تسریع کند بیشتر از ماهواره‌های راداری آژانس فضایی اروپا، ماهواره terra و سنجنده modis دریافت می‌شود چرا که اکنون ایران ماهواره‌ای در مدار ندارد.

ابتدای امسال زمانی که سیل در استان‌های شمالی و غربی کشور جاری شد، پایش تصاویر ماهواره‌ای کمک کرد تا مسوولان بتوانند هم در زمان وقوع سیل، بر اساس اولویت‌بندی امدادرسانی کنند هم پس از آن میزان خسارت را به عدد واقعی برسانند.

از جمعه گذشته با هشداری که …

بررسی کمک‌های پزشکی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برای کمک به سیل زدگان
شنبه, 21 اردیبهشت 1398 ساعت 11:15:49
دانشگاه آزاد اسلامی از نخستین روزهای سال نو با توجه به وقوع حوادث و بحران‌های طبیعی در کشور برای کمک‌رسانی به مردم آسیب‌دیده به حالت آماده‌باش درآمده و در لبیک به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی‌بر کمک‌های مردمی و ورود دستگاه‌های عمومی وارد میدان شده است.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از روزنامه فرهیختگان، تعطیلات نوروزی و نخستین هفته کاری دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۳۹۸ را می‌توان بی‌نظیرترین شروع سال کاری در تاریخ ۳۷ ساله این دانشگاه دانست و از آنجایی که اعتقاد مدیران این دانشگاه خدمت به مر…

اهدای یک هزار راس دام سبک به سیل زدگان مازندران
یک شنبه, 15 اردیبهشت 1398 ساعت 15:32:59
ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) امروز یکشنبه طی مراسمی در ساری یک هزار راس دام سبک به دامداران مازندرانی که دام خود را در سیل نوروزی از دست دادند، اهدا کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بارندگی شدید و سیلی که از 27 اسفند سال 97 تا دوم فروردین 98 در مازندران جاری و در 12 فروردین هم دوباره تکرار شد به حدود هفت هزار واحد مسکونی و صنعتی، عرصه های کشاورزی و باغداری و زیرساخت های بخش های مختلف در 13 شهرستان و حدود …

ایمن سازی و قامت لرزان رودخانه ها در تنکابن
چهار شنبه, 11 اردیبهشت 1398 ساعت 10:30:46
سیلاب های هفته های گذشته نشان داده که جریان اب به هنگام طغیان تا چه اندازه تخریب به بارمی اورد و این مساله به گفته کارشناسان توجه دقیق تر به دیواره سازی رودخانه های مازندران و از جمله تنکابن را بیشتر می کند.

درحالی که شرق مازندران در نوروز 98 شاهد سیلاب عظیمی بود که منجر به طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی معابر عمومی و واحدهای مسکونی و تجاری شد و خسارت های زیادی را به همراه داشت، غرب استان در مهرماه سال 97 این حادثه تلخ را تجربه کرد و بازسازی نقاط آسیب دیده …

قطع 80 درصدی وابستگی کشاورزی مازندران به آب های زیرزمینی
دو شنبه, 09 اردیبهشت 1398 ساعت 14:55:18
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران گفت که بارش و سیل و سیلاب ماه فروردین سبب پر آب شدن رودخانه ها شده و بهره برداری از آب زیرزمینی را برای فعالیت کشاورزی تا 80 درصد کاهش داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدرضا محمودی روز دوشنبه در نشست خبری افزود : کاهش بهره گیری از آب های زیرزمینی برای استانی که 88 درصد آب شرب شهروندانش از محل آب زیرزمینی تامین می شود ، بسیار امیدوار کننده است.
وی گفت: در شرایط فعلی حدود 12 درصد آب شرب شهرها…

پرواز دوباره زنبورداری ییلاقی در مازندران از خاکستر سیل
دو شنبه, 09 اردیبهشت 1398 ساعت 09:00:11
تولید عسل دارویی و به طور کلی زنبورداری در مازندران اگر چه طی چند سال گذشته به خاطر تغییرات اقلیمی و خشکسالی در معرض تهدید قرار گرفته بود، ولی اکنون با گذر از سیل و سیلاب بهاری در مناطق جلگه ای و برف در بالادست از خط قرمز فاصله گرفته و از خاکستر خشکی برخاسته است.

بررسی های میدانی خبرنگار ایرنا از مناطق کوهستانی و ییلاقی مازندران نشان می دهد که بهار امسال وضعیت رویش آویشن و گلدهی گون به خاطر بارندگی های مناسب و فراتر از انتظار متحول شده و تمامی دشت و دمن پوشیده از انواع گیاهان خودرو و دارویی است که بعضی از گون…

دولت 222 میلیارد تومان کمک بلاعوض به مازندران تخصیص داد
شنبه, 31 فروردین 1398 ساعت 09:05:43
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران گفت که دولت برای کمک به خسارت دیدگان ناشی از سیل اخیر در این استان حدود 222 میلیارد تومان کمک بلاعوض اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مفید غلامی راد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود : حدود 64 میلیارد تومان از کمک های بلاعوض برای خسارت واحدهای مسکونی و تجاری اختصاص یافت که به طور میانگین در قالب کمک معیشتی و تعمیراتی به هر خانوار تا سقف 50…

سیل اخیر 300 میلیارد ریال به شبکه برق مازندران خسارت زد
دو شنبه, 26 فروردین 1398 ساعت 13:19:07
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت که این شرکت برای بازگرداندن شرایط شبکه برق استان به وضعیت قبل از سیل اخیر نیازمند بیش از 300 میلیارد ریال اعتبار است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، فاسم شهابی روز یکشنبه در کنفرانس خبری تشریح خسارت های سیل و سیلاب اخیر افزود که حدود 80 میلیارد ریال از این مبلغ فقط خسارتی است که به صورت مستقیم به شبکه توزیع برق استان وارد شده است.
وی توضیح داد : در بسیاری از مناطق سیل زده …

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس:سیل اخیر از نظر علمی قابل پیش بینی بود
یک شنبه, 25 فروردین 1398 ساعت 12:14:50
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: سیل اخیر از نظر علمی قابل پیش بینی بود و با برنامه ریزی های متناسب می توانستیم از میزان خسارات وارده آن کم کنیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، سیل اخیر در کشور و میزان خسارات وارده در جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس با حضور وزیران نیرو، جهاد کشاورزی ، راه و شهرسازی ، رییس سازمان هواشناسی و رییس سازمان امداد و نجات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
«صدیف بدری» در جل…

کار «کارستان» دانشگاه آزاد اسلامی در سیل مازندران
چهار شنبه, 21 فروردین 1398 ساعت 14:11:40
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر فعالیت‌های حماسی و جهادی ستاد پشتیبانی مدیریت بحران دانشگاه آزاد اسلامی مازندران در مناطق سیل‌زده این استان را تشریح کرد.

میرامید هادیانی در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا، درباره اقدامات انجام‌شده توسط ستاد پشتیبانی مدیریت بحران واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران در سیل اخیر اظهار کرد: این ستاد از روز دوم فروردین به‌طور رسمی وارد مسئله سیل شد. الب…