Banner
ورود اعضاء السبت 16 جانفييه 2021 | شنبه, 27 دی 1399

فنآوری اطلاعات

دو شنبه, 30 مهر 1397 ساعت 15:09:28

ماهواره ظفر در یک نگاه
یک شنبه, 20 بهمن 1398 ساعت 14:05:22
ماهواره ظفر،‌عصر امروز،‌ با ماهواره‌بر سیمرغ در مدار 530 کیلومتری زمین تزریق می‌شود.

ماهواره ظفر،‌عصر امروز،‌ با ماهواره‌بر سیمرغ در مدار 530 کیلومتری زمین تزریق می‌شود.

سخنگوی وزارت ارتباطات در گفت‌وگو با ایسکانیوز خبر داد؛ آغاز شمارش معکوس برای پرتاب ظفر/ انتشار تصویر شهید حاج قاسم سلیمانی از فضا
یک شنبه, 20 بهمن 1398 ساعت 13:53:10
سخنگوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران از پرتاب ماهواره ظفر خبر داد و گفت: این ماهواره قرار است امروز تصویر شهید سردار قاسم سلیمانی را مخابره کند.

سدجمال هادیان سخنگوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در گفت‌وگو با خبرنگار گزوه علم و فناوری ایسکانیوز، از پرتاب ماهواره ظفر خبر داد و گفت: این ماهواره قرار است عصر امروز تصویر شهید سردار قاسم سلیمانی را مخابره کند.

همچنین محمد جواد آذری جهرمی…

پرتاب ماهواره «ظفر» به روز یکشنبه موکول شد
یک شنبه, 20 بهمن 1398 ساعت 10:45:59
پرتاب ماهواره «ظفر» که قرار بود بامداد شنبه صورت بگیرد بار دیگر به تعویق افتاد و فردا یکشنبه به عنوان زمان تعیین شده بعدی برای پرتاب این ماهواره اعلام شده است.

به گزارش دیده بان علم ایران، ماهواره «ظفر» که پس از دو شکست سال گذشته ایران در پرتاب ماهواره های دوستی و پیام در پایگاه فضایی امام خمینی در سمنان آماده پرتاب است توسط متخصصان فضایی در دانشگاه علم و صنعت ایران ساخته شده و قرار است با ماهواره بر ایرانی…

ماهواره ظفر با ماهواره‌بر سیمرغ دهه فجر پرتاب خواهد شد
سه شنبه, 08 بهمن 1398 ساعت 10:01:20
تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره بررسی تخصص و ظریفت دانشمندان ایران در حوزه فضا و ماهواره‌ها در حضور مسئولان وزارت ارتباطات و دفاع، گفت: مسئولان حاضر در نشست امروز از پرتاب ماهواره ظفر با ماهواره بر سیمرغ در دهه فجر خبر دادند.

به گزارش خانه ملت، سیدحسین نقوی‌حسینی در توضیح جلسه روز دوشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: جلسه امروز با هدف بررسی روند پیشرفت ساخت ماهواره ظفر و ماهواره بر سیمرغ تشکیل شد. معاون وزیر ارتباطات، رییس سازمان فضایی کشور و نمایندگان …

در دانشگاه علم و صنعت؛ ماهواره‌بر سیمرغ مامور انتقال ظفر به فضا شد
دو شنبه, 30 دی 1398 ساعت 10:27:43
رئیس سازمان فضایی ایران از پرتاب ماهواره ظفر با ماهواره‌بر سیمرغ خبر داد و گفت: برای هدایت، کنترل و دریافت و ارسال داده به این ماهواره سه ایستگاه زمینی پیش‌بینی شده است.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، مراسم تحویل ماهواره های ظفر یک و دو در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد و این ماهواره از سوی این دانشگاه به سازمان فضایی ایران تحویل داده شد.

در این مراسم که با حضور مرتضی براری رئیس سازمان فضایی ایران، جبار علی ذاک…

رئیس سازمان فضایی ایران خبر داد: طراحی ماهواره ظفر به پایان رسید/ کاربرد در توسعه شهری و کاربری اراضی
شنبه, 28 دی 1398 ساعت 09:44:07
رئیس سازمان فضایی ایران گفت: طراحی ماهواره ظفر به پایان رسید و در هفته آینده رسما آن را تحویل خواهیم گرفت تا مقدمات برای پرتاب فراهم شود.

به گزارش خبرنگار گروه علم وفناوری ایسکانیوز، مرتضی براری در توئیتر نوشت: طراحی ماهواره ظفر به پایان رسید و در هفته آینده رسما آن را تحویل خواهیم گرفت تا مقدمات لازم برای قرار گرفتن در مدار نهایی شود.

وی در جدولی با اشاره به ویژگی های ماهواره ظفر که …

ماهواره ظفر شهریور ماه تحویل سازمان فضایی می شود
شنبه, 14 اردیبهشت 1398 ساعت 14:55:32
رئیس دانشگاه علم و صنعت گفت: اقدامات لازم فنی در خصوص پرتاب ماهواره ظفر در حال آماده سازی است و براساس برنامه ریزی انجام شده، شهریور ماه امسال ماهواره ساخت این دانشگاه برای پرتاب به سازمان فضایی کشور تحویل داده می شود.

جبارعلی ذاکری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا اظهار کرد: در حال حاضر ساخت و مونتاژ اجزاء و تست های اولیه انجام شده است و تا دو ماه آینده برای آزمایش کامل ماهواره اقدام می شود.
به گفته ذاکری، مرحله ساخت ماهواره به اتمام رسیده و مراحل…