Banner
ورود اعضاء الجمعة 20 سبتمبر 2019 | جمعه, 29 شهریور 1398

فنآوری اطلاعات

دو شنبه, 30 مهر 1397 ساعت 15:09:28

آموزش جراحی با واقعیت مجازی
سه شنبه, 15 مرداد 1398 ساعت 15:48:15
بررسی جدید پژوهشگران آمریکایی نشان می‌دهد که فناوری واقعیت مجازی می‌تواند در بهبود آموزش جراحی موثر باشد.

به گزارش ایسکانیوز، پژوهشی که در "مدرسه پزشکی دیوید گفن"(DGSOM) انجام شده، نشان می‌دهد که شاید واقعیت مجازی بتواند مزایای قابل توجهی برای آموزش جراحی داشته باشد.

این پژوهش با سرمایه‌گذاری استارتاپ "اوسو وی‌آر"(Osso VR)، نشان می‌دهد شرکت‌کنندگان می‌ت…

پژوهش و آموزش باید از بازار شروع شود
سه شنبه, 11 تیر 1398 ساعت 13:10:35
معاون تحقیقات، نوآوری و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پژوهش و آموزش باید از بازار شروع شود و کشف نیازهای بازار و کشش‌های‌ آن برای تولید محصول مهم است.

روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در گفتگو با خبرنگار حوزه‌ علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا در خصوص برنامه‌های آینده معاونت تحقیقات، نوآوری و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این معاونت محصول جلساتی هم‌اندیشی و هیئت‌های اندیشه‌ورزی است که …

توانمند‌سازی استادان دانشگاه، یکی از راه‌های رسیدن به الگوهای تدریس نوین است
شنبه, 25 خرداد 1398 ساعت 13:18:55
معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاداسلامی گفت: یکی از راه‌های رسیدن به الگوهای تدریس نوین، توانمند‌سازی و به‌‌‌‌‌‌روزسازی استادان دانشگاه بوده و در مجموعه دانشگاه آزاد، همگام‌‌سازی استادان این دانشگاه با روش‌‌‌‌های نوین تدریس در دیگر دانشگاه‌های دنیا مورد توجه قرار گرفته است.

علیرضا منظری توکلی معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره تحقق شعار 1404 و انتخاب دانشگاه آزاد به عنوان گزینه اول داوطلبان ورود به دانشگاه گفت: برنامه‌‌هایی که دکتر طهرانچی برای ارتقای…

دستور‌العمل محاسبه میانگین کل نمرات دانشجویان دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد ابلاغ شد
سه شنبه, 21 خرداد 1398 ساعت 10:17:24
دستور‌العمل محاسبه میانگین کل نمرات دانشجویان دوره دکتری تخصصی با توجه به آیین‌نامه آموزشی دوره دکتری تخصصی ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ شد،

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، دستور‌العمل محاسبه میانگین کل نمرات دانشجویان دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد با توجه به آیین‌نامه آموزشی دوره دکتری تخصصی ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ شد، براساس این دستور‌العمل و با توجه به ماده…

در گفتگو با رئیس شورای آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران : بررسی الزامات و توصیه های امتحانات پایان ترم
دو شنبه, 20 خرداد 1398 ساعت 13:37:44

دکتر ربانی رئیس شورای آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و معاون علمی دانشگکاه آزاد اسلامی واحد ساری در گفتگویی با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران نکات مهم و الزامات و توصیه های مرتبط با امتحانات پایان ترم جاری را مطرح ک…

۲ میلیون بازمانده از تحصیل و ۹ میلیون بیسواد در ایران
شنبه, 11 خرداد 1398 ساعت 08:24:15
داشتن سواد در جهان امروز مهم‌ترین پیش‌زمینه توانمندسازی شهروندان در رویارویی با جهان تازه است. زندگی روزمره بدون برخورداری از سطحی از سواد و آموزش بسیار دشوار است. روابط اجتماعی، خرید، مصرف، بهداشت و تندرستی، سفر و در یک کلام همه فعالیتهای روزانه نیازمند برخورداری از سطحی از آموزش و سواد است.

به گزارش «مردم‌سالاری آنلاین»، «بی‌سوادی» و «بازماندگی از آموزش و پرورش»، دو گرفتاری اجتماعی است که هنوز گریبانگیر جامعه‌ی ایرانی است. ناآگاهی، تنگدستی، دسترسی نداشتن به فرصتها برابر آموزشی و محرومیت از مهم‌ترین عوامل این مسئله است.

 

بازماندگی از …

تولد دو نوزاد از رحم‌های پیوندی برای نخستین بار در آلمان
چهار شنبه, 08 خرداد 1398 ساعت 11:06:40
تاکنون ۴۰ پیوند رحم در سراسر دنیا انجام شده است که حاصل آن تولد ۱۰ نوزاد بوده است. در آلمان تاکنون سه زن صاحب رحم پیوندی شده‌اند؛ اما آیا تراجنس‌هایی که روزی مرد بوده‌اند هم می‌توانند صاحب رحم پیوندی شوند؟

در ماه مارس و مه امسال در بیمارستانی در شهر توبینگن در ایالت بادن‌وورتمبرگ آلمان، دو کودک به دنیا آمدند. آنچه این نوزادان را با دیگر متولدان آن روزها متفاوت می‌کرد، رحم مادرشان بود؛ این دو کودک از رحمی پیوندی به دنیا آمده‌اند.

دیتلم وال‌وینر، مدیر ک…

کنفرانس افق نو در آموزش برگزار می‌شود
چهار شنبه, 08 خرداد 1398 ساعت 10:24:18
کنفرانس بین‌المللی افق نو در آموزش از دوازدهم تا چهاردهم تیر در پراگ برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار حوزه‌ دانشگاه‌های جهان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، کنفرانس بین‌المللی افق نو در آموزش با هدف ایجاد بستری مناسبی برای دانشمندان، محققان، مدرسان، دانشجویان، استادان، مربیان و افراد فعال در حوزه‌های آموزشی برگزار می‌شود.

این رویداد بین‌…

هدف دانشگاه آزاد اسلامی رامسر اعتلای آموزشی دانش‌آموزان است
دو شنبه, 30 اردیبهشت 1398 ساعت 09:59:33
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی برای اعتلای آموزش و پرورش در خدمت دانش‌آموزان و خانواده بزرگ آموزش و پرورش است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از رامسر، علیرضا یکرنگی سندی صبح امروز در دیدار با مدیر آموزش و پرورش شهرستان رامسر که در این واحد دانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با افتخار برای اعتلای آموزش و پرورش در خدمت دانش‌آموزان و خانواده بزرگ…

برگزاری سمینار سیستم‌های آموزش عالی در آلمان
شنبه, 28 اردیبهشت 1398 ساعت 08:53:15
سمینار سیستم‌های آموزش عالی در ماه سپتامبر ۲۰۱۹ در آلمان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سمینار سیستم‌های آموزش عالی  در ماه سپتامبر ۲۰۱۹ در آلمان برگزار می‌شود.

این سمینار سیستمهای آموزش عالی قاره‌ای به ویژه آلمان و اتریش را معرفی می‌کند و هدف آن درک تفاوت‌های سیستم‌های آ…