Banner
ورود اعضاء الخميس 1 اكتوبر 2020 | پنج شنبه, 10 مهر 1399

5 مورد از جالبترین استارت آپهایی که امسال در CES ارائه شد - بخش اول

شنبه, 28 دی 1398 ساعت 11:01:58

از ابزار پوشیدنی برای موجودات دریایی گرفته تا باغ گیاهان دارویی روی دیوار ، پنج مورد از جالب ترین استارتاپهایی که در CES 2020 ارائه شد را بررسی کنید

تصویر
5 مورد از جالبترین استارت آپهایی که امسال در CES ارائه شد - بخش اول

به گزارش بخش علم و فنآوری پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی entrepreneur در CES  امسال سونی اولین وسیله نقلیه الکتریکی را استارت زد. LG یک "دیوار موج" را که از 200 صفحه OLED تشکیل شده است ،رو نمائی کرد. آمازون و لامبورگینی اولین اتومبیل با قابلیت یکپارچه سازی الکسا را عرضه کردند.

اما اگرچه غول های فناوری تمام تلاش خود را برای جلب کانون توجهات انجام می دهند ، اما هرگز به طور کامل موفق نمی شوند. به این دلیل که شرکت های نوپا از سراسر جهان جای ویژۀ خود را برای درخشیدن دارند: "پارک یورکا" ، منطقه ای از همایش که معمولاً به بیش از 1200 شرکت فضا و مکان اختصاص می دهد.

کارآفرینان در اینجا تمایل دارند داستانهای فریبنده ای داشته باشند. در اینجا مثاله پنج مورد از قابل توجه ترین استارتاپ هایی که امسال در CES با آن مواجه شدیم را معرفی کرده ایم.

جمع آوری داده ها با یک ابزار پوشیدنی برای موجودات زیر آب

صنایع فنی سالها است که بر روی ابزارهای پوشیدنی برای انسان تمرکز کرده اند، اما جوآنا ناصر در زمانی که  دکترای خود را دنبال می کرد ، سوالی اورا مداوم بخود مشغول میکرد: پس ابزارهای پوشیدنی برای حیوانات چی؟ ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما اگر به مجموعۀ موجوداتی که هر سال توسط دانشمندان مورد مطالعه قرار میگیرند فکر کنید ، از نظر فنی حجم زیادی "ابزار پوشیدنی برای حیوانات" (معمولاً برچسب ها یا همان تگ ها) در چرخش و گردشند. ما ساعت های هوشمند ، دستبند هایی برای نظارت بر تناسب اندام و مواردی دیگر را ساخته ایم بگونه ایکه راحت و انعطاف پذیر باشند ، اما برچسب های متصل به موجودات زیر آب غالباً سنگین ، ناراحت کننده و مهمتر از همه تهاجمی هستند (دارای سنجاغ یا گیره). ناصر می گوید دانشمندان حوزۀ دریا به او گفته اند برچسب های بزرگ با انواع محدودی از گونه ها می توانند کار کنند - و بنابراین ، نوع داده هایی که می توانند در مورد زندگی دریایی جمع آوری کنند ، محدود شده است.

آزمایشگاه های ام ام اچ قصد دارد با استفاده از بلوفین، این روند را در جهت معکوس به حرکت در آورد. این کار با استفاده از قطعات الکترونیکی قابل انعطاف و کشش پذیر در راستای تولید محصولی که بتواند سطح شوری ، پی هاش، دما و عمق همراه با فیزیولوژی (یا فشار عضلات) حرکت موجودات در زیر آب را زیرنظر بگیرد ،  میسر شده است. بلوفین را می توان در کمتر از 30 ثانیه روی حیوان نصب کرد و دانشمندان می توانند آن را در عمق بیش از یک مایل زیر سطح آب از بدن حیوان جدا کنند. آنگاه می توان پس از بازیابی اطلاعات آن از یک حیوان موقعیت ماهواره ای بلوفین را ردیابی کرده ، داده ها را با استفاده از بلوتوث به صورت بی سیم جمع آوری کرد. در حال حاضر ، ناصر یک دانشجوی فوق دکترا در دانشگاه استانفورد است و برای گسترش بیشترقابلیتهای بلوفین تلاش میکند.

 

اوقات شرعی به وقت ساری
حدیث روز
حدیث-روز.png
اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته