Banner
ورود اعضاء الأحد 5 أفريل 2020 | یک شنبه, 17 فروردین 1399

همکاری صندوق نوآوری در ارائه گرنت به دانشگاه‌ها تا ۷۰درصد

یک شنبه, 27 بهمن 1398 ساعت 15:28:04

تهران- ایرنا- مسوول بخش فناوری‌های آینده و گرنت صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به ارائه گرنت به دانشگاه از سوی این صندوق گفت: ارائه گرنت در بخش همه حوزه‌های فناوری‌ها تا ۷۰ درصد قابل ارایه و همکاری است.

تصویر
همکاری صندوق نوآوری در ارائه گرنت به دانشگاه‌ها تا ۷۰درصد

سید محمد مهدوی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: ارائه حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در قالب گرنت در دو بخش همه حوزه فناوری‌ها و فناوری های آینده صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: ارائه گرنت این صندوق، فقط محدود به پنج حوزه فناوری‌های آینده نیست، بلکه در هرحوزه فناوری ارائه گرنت تا ۷۰ درصد قابل همکاری و در حوزه فناوری های آینده تا ۹۰ درصد صورت می‌گیرد. 

مهدوی اظهارکرد: ارایه این درصد گرنت پژوهشی به دانشگاه‌ها بر اساس ضابطه‌ای که به تصویب هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی رسیده، صورت گرفته است.

وی یادآور شد: پنج حوزه‌ای که هیات عامل صندوق مصوب کرده و در اصطلاح به آن‌ها فناوری‌های آینده گفته می‌شود، فناوری هایی است که کمی ریسکشان نسبت به سایر فناوری‌ها بالاتر است و به همین دلیل جذابیتشان برای شرکت‌های دانش بنیان شاید پایین تر باشد اما نیاز آینده کشور هستند و در این خصوص برای فعالیت در این حوزه ها حمایت مالی ۹۰ درصدی در نظر گرفته شده است.

مسوول بخش فناوری‌های آینده و گرنت صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: اساسا در هر حوزه فناوری این امکان فراهم است که هر گروه تحقیقاتی در دانشگاه که این استعداد و علاقه را دارد با قرار گرفتن یک شتابدهنده در کنار آن‌ها، فناوری مورد نظر را در قالب محصول، وارد بازار کند.

مهدوی گفت: در حمایت ۷۰ درصدی گرنت، سفارش‌دهنده، شرکت‌های دانش‌بنیان در همکاری با یک گروه تحقیقاتی برای دانشگاه هستند و این امر با تامین مالی مشترک توسط شرکت دانش‌بنیان و صندوق نوآوری و شکوفایی صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: در اعطای گرنت، در شروع کار یک فاز طراحی تحقیق خواهیم داشت که در واقع الزامات انجام این تحقیق به دقت مورد رصد قرار می‌گیرد و در کارگروه تحقیق و توسعه هم‌زمان با تصویب کمک‌هزینه تحقیق و توسعه (گرنت) ارائه و تصویب می‌شود. شرکت دانش‌بنیان سهم خود را مقدم ارائه می‌کند و در ادامه صندوق نوآوری حمایت خود را تصویب کرده تا نیاز فناورانه توسط دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان محقق شود.

ارایه حمایت مالی گرنت از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی از خدمات جدید صندوق نوآوری و شکوفایی در جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان است.

 

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید