ورود اعضاء السبت 29 فيفرييه 2020 | شنبه, 10 اسفند 1398

لغو مجوز صندوق‌های پژوهش وفناوری با عملکرد نامناسب

چهار شنبه, 17 مهر 1398 ساعت 11:07:01

عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: با تصویب کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری سراسر کشور، مجوز صندوق‌های پژوهش وفناوری با عملکرد نامناسب لغو خواهد شد.

تصویر
لغو مجوز صندوق‌های پژوهش وفناوری با عملکرد نامناسب

دکتر محمدصادق خیاطیان یزدی روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: با توجه به حساسیت‌هایی که در خصوص نهادهای مالی در کشور وجود دارد، موضوع نظارت، ارزیابی و لغو مجوز صندوق‌های پژوهش و فناوری در کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری غیر دولتی بررسی شد.

وی بیان کرد: این ابزار هم در اساسنامه صندوق‌های پژوهش و فناوری و هم در دستورالعمل فعالیت صندوق‌ها دیده شد، صندوق‌های پژوهش و فناوری که خوب کار کنند تشویق خواهند شد و صندوق‌هایی که احیانا عملکرد مناسبی نداشته باشند، مجوزشان لغو و عملیات آن‌ها متوقف خواهد شد.

 خیاطیان یزدی با اشاره به اینکه این امر باعث ارتقاء فعالیت صندوق‌ها خواهد شد، ادامه داد: پیش از این، مصوبه ارزیابی و لغو مجوز صندوق‌های پژوهش و فناوری را در اساسنامه نداشتیم، با تصویب این مصوبه از ۳۷ مجوز فعالیت صندوق‌های پژوهش و فناوری در سراسر کشور، دو مجوز به دلیل نداشتن عملکرد مناسب لغو شد.

وی یادآور شد: اساسنامه جدید صندوق‌های پژوهش و فناوری درحال تصویب است، توجه به بخش خصوصی تأثیرگذار و امیدبخش بسیار مهم است.

دبیرخانه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری سراسر کشور در صندوق نوآوری و شکوفایی مستقر و صندوق نوآوری و شکوفایی نیز از اعضای این کارگروه است.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته