Banner
ورود اعضاء الإثنين 20 جانفييه 2020 | دو شنبه, 30 دی 1398

فروش دانش فنی سلول‌های بنیادی پژوهشگاه رویان به کشورهای دیگر

دو شنبه, 23 دی 1398 ساعت 15:46:13

تهران- ایرنا- رییس پژوهشگاه رویان گفت: مجموعه شرکت سل تک فارمد وابسته به این پژوهشگاه، پروژه‌هایی را در حوزه سلول‌های بنیادی دنبال می‌کند که به تولیداتی دست یافته و در صدد است دانش فنی خود در زمینه سلول‌های بنیادی را به کشورهای دیگر مانند اندونزی بفروشد.

تصویر
فروش دانش فنی سلول‌های بنیادی پژوهشگاه رویان به کشورهای دیگر

عبدالحسین شاهوردی روز یکشنبه در حاشیه مراسم گشایش مرکز شتابدهی و تجاری سازی نواورانه رویان  در جمع خبرنگاران افزود: پژوهشگاه رویان در زمینه فروش دانش فنی سلول های بنیادی قدم هایی را برداشته است که امیدواریم با همت پژوهشگران، محققان و کمک دولت این راه را محکم تر ادامه دهیم.   

وی بر لزوم توسعه بازار بین المللی تاکید کرد و گفت: هدف ما توسعه این موارد ابتدا در کشور و سپس در منطقه است، تجربیات بسیار خوبی در زمینه انتقال آن به کشورهای دیگر وجود دارد.

رییس پژوهشگاه رویان، ماموریت اصلی پژوهشگاه رویان را تحقیق و پژوهش اعلام کرد و گفت: سعی و تلاش شده که پژوهش های ما براساس نیاز جامعه انجام گیرد.

شاهوردی با اشاره به اینکه یکی از مزیت های این مجموعه مجاورت با مرکز خدمات درمانی تخصصی و مراکز تحقیقاتی است، گفت: هر پژوهشکده در کنار خود مرکز خدمات تخصصی دارد و اولین استفاده کننده نتایج تحقیق مرکز خدمات تخصصی ما است.

رییس پژوهشگاه رویان ادامه داد: برخی از محصولات این مجموعه قابلیت تجاری سازی دارد و با تمام توان در تلاش هستیم تا این موضوع محقق شود.

وی افزود: محققان ما احتمالا ادبیات بازار را به خوبی نمی دانند، سعی و تلاش شده با مشارکت شرکت های حرفه ای یا همراهی مشاوران با تجربه، به پژوهشگران کمک شود تا با نگاه بازتر ایده خود را به محصول تبدیل کنند و وارد بازار شوند.

مرکز شتابدهی و تجاری‌سازی فناوری‌های نوآورانه رویان به عنوان آخرین حلقه از مرکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی رویان، همزمان با چهاردهمین سال‌ درگذشت سعید کاظمی آشتیانی، مؤسس این مجموعه پژوهشی و بنیانگذار تحقیقات نوین زیستی در کشور به بهره‌برداری رسید.

مراسم بهره‌برداری از مرکز شتابدهی و تجاری‌سازی فناوری‌های نوآورانه رویان امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمید رضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی، مسوولان پژوهشگاه رویان و جمعی از متخصصان حوزه پزشکی نوین در پژوهشگاه رویان برگزار شد.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید