ورود اعضاء السبت 22 فيفرييه 2020 | شنبه, 03 اسفند 1398

غول‌های تکنولوژی برای شناسایی اخبار جعلی سیستم هشدار می‌سازند

دو شنبه, 18 شهریور 1398 ساعت 01:29:40

بی‌بی‌سی، فیس‌بوک، گوگل و توئیتر با استفاده از یک سیستم هشدار اولیه با انتشار اخبار جعلی در فضای مجازی می‌جنگند.

تصویر
غول‌های تکنولوژی برای شناسایی اخبار جعلی سیستم هشدار می‌سازند

به گزارش خبرنگار حوزه‌ علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا  از انگجت، کمپانی‌های بزرگ تکنولوژی می‌دانند که اطلاعات نادرست و اخبار جعلی یک تهدید بزرگ برای جامعه است بنابراین فیس‌بوک، توئیتر و گوگل با بی‌بی‌سی متحد شده‌اند تا راهی برای مقابله با نشر اخبار کاذب در فضای مجازی پیدا کنند.

بی‌بی‌سی که یکی از آژانس‌های خبری بزرگ دنیا به شمار می‌رود به کمک غول‌های تکنولوژی کمپینی را راه‌اندازی کرده تا جلوی انتشار اخبار جعلی در پلت‌فرم‌های آنلاین را بگیرد. این کمپانی‌های بزرگ در تلاش هستند تا سیستم هشدار اولیه‌ای توسعه دهند که مانند یک شبکه بین‌سازمانی عمل می‌کند.

این سیستم هشدار اولیه به سازمان‌ها اجازه می‌‌دهد در هنگام رویت اخبار جعلی با محتوایی تهدیدکننده برای زندگی بشر یا دموکراسی به یکدیگر اطلاع‌رسانی کنند. این سیستم روش ایده‌آلی برای جلوگیری از انتشار و گسترش اخبار جعلی است.

این پروژه شامل یک کمپین آموزش مدیای مشترک نیز می‌شود که اطلاعات آموزش مشترک و رأی‌گیری در آن آموخته می‌شود. زمان راه‌اندازی و شروع به فعالیت این پروژه به‌هیچ عنوان تصادفی نیست. غول‌های اینترنت می‌دانند که انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا به زودی از راه می‌رسد بنابراین در حال همکاری با آژانس‌های اطلاعاتی هستند تا جلوی نشر اخبار جعلی و خطرات امنیتی را بگیرند.

غول‌های تکنولوژی قصد ندارند که اشتباه ۲۰۱۶ را تکرار کنند. باوجود اینکه مقر اصلی بی‌بی‌سی در آمریکا نیست اما همکاری با این رسانه می‌تواند برای مداخلات خارجی در انتخابات مفید واقع شود.

اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته