ورود اعضاء الخميس 22 أوت 2019 | پنج شنبه, 31 مرداد 1398

هاديان در گفت و گو با رسالت مطرح كرد: ضعف بزرگ در توليد محتواي فضاي مجازي

سه شنبه, 18 دی 1397 ساعت 13:40:15

اينترنت فضاي مجازي فيبرنوري در كشور توسعه يافته ولي محتوايي براي فضاي مجازي نداريم

تصویر
سید جمال هادیان طبایی زواره - رییس جدید مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات

سيد جمال هاديان در گفت وگو با رسالت با بيان اينكه وظيفه وزارت ارتباطات ايجاد زير ساخت هاي مناسب در اينترنت و فضاي مجازي است، گفت: در اين حوزه موفقيت هاي مناسبي را داشته ايم، توسعه اينترنت روستايي يكي از مهمترين كارهايي بوده كه اين وزارت در حال پيگيري است امروز در دور افتاده ترين روستاها شاهد اينترنت 3G و 4G هستيم، اين امر باعث شده روستاهايي كه با خشكسالي در حال نابودي بودند با توسعه كسب و كارهاي نو( فروش صنايع دستي و محصولات روستايي در اينترنت) بتوانند ماهيت خود را حفظ كنند.

سيد جمال هاديان در پاسخ به سوال خبرنگار رسالت كه چرا متولي استارت آپ ها در كشور مشخص نبوده و نهاد خاصي اين مسئوليت را بر عهده ندارد گفت: اگر بحث بيمه و شرايط كارفرما يا كارمند باشد متولي استارت آپ ها وزارت كار بوده اگر در حوزه وجوه اداره شده و يا كمك هاي خاص باشد بر عهده وزارت ارتباطات، اگر بحث تخصصي كاربري بر عهده معاونت علمي رئيس جمهور بوده و اين حوزه ها كاملا از هم تفكيك شده اند.

هاديان با انتقاد از هماهنگ نبودن رشد زيرساخت ها و رشد توليد محتوا در فضاي مجازي گفت: وزارت ارتباطات توسعه زيرساخت ها را انجام داده ولي اين رشد كاريكاتورگونه بوده، اينترنت فضاي مجازي فيبرنوري در كشور توسعه يافته ولي محتوايي براي فضاي مجازي نداريم. سفره اي را پهن كرده ايم كه داخل آن غذايي وجود ندارد. مدير روابط عمومي وزارت ارتباطات با بيان اينكه توليد محتوا بر عهده كل ملت بوده، بيان كرد: هر فرد در هر عرصه اي كه در حال فعاليت بوده مي تواند توليد محتواي آن را در فضاي مجازي انجام دهد، اما به صورت اختصاصي نهادهايي مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، سازمان تبليغات توليد محتوا را بر عهده دارند. متاسفانه اين نهادها به علت مشكلاتي هنوز قدم هايي را براي توليد محتوا برنداشته اند و ضعيف عمل كرده اند.سيد

اميدواريم كودكان به جاي استفاده 80 درصدي از محتواي خارجي، 100 درصد محتواهاي مورد نياز خود را متناسب با فرهنگ و آيين ايراني اسلامي در كشور استفاده كنند

جمال هاديان اضافه كرد: وزارت ارتباطات از اين رو با ابتكار عمل دست به اقداماتي زده كه بتواند استارت اين كار را بزند، ابتدا با كودكان اين امر را آغاز كرده و با جشنواره كودك آنلاين از تمام استعدادها در تمام كشور دعوت كرديم كه به توليد محتواي فضاي مجازي در رده سني كودكان بپردازند، اين استعدادها را به هم وصل كرده و مشاوره هاي تجاري سازي اين خلاقيت را انجام داديم. هاديان با بيان اينكه اميدواريم كودكان به جاي استفاده 80 درصدي از محتواي خارجي، 100 درصد محتواهاي مورد نياز خود را متناسب با فرهنگ و آيين ايراني اسلامي در كشور استفاده كنند، گفت: وزارت ارتباطات شتابدهنده بزرگي را ايجاد كرده كه همه نهادها و آحاد ملت مي توانند از آن استفاده كنند.

مدير روابط عمومي وزارت ارتباطات در پايان گفت: سواد رسانه اي امر مهم ديگري بود كه وزارت ارتباطات آن را انجام داد از متخصصان امر استفاده كرديم كه سواد رسانه اي را بالا ببريم. در كشور هم امكانات، هم پول و هم استعداد وجود دارد و سعي ما اين است كه اين سه را با هم پيوند زده تا براي كشور ارزش افزوده بالايي توليد كنيم.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز