Banner
ورود اعضاء السبت 16 جانفييه 2021 | شنبه, 27 دی 1399

ستاری: ایران در حوزه سلول‌های بنیادی مقام اول منطقه را دارد

دو شنبه, 21 بهمن 1398 ساعت 11:45:08

تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ایران در حوزه سلول‌های بنیادی در دو بخش علمی و تجاری مقام اول منطقه است.

تصویر
ستاری: ایران در حوزه سلول‌های بنیادی مقام اول منطقه را دارد

سورنا ستاری روز یکشنبه در حاشیه رونمایی از ۲۶ محصول دانش بنیان در حوزه سلول های بنیادی در جمع خبرنگاران افزود: موضوع تجاری سازی سلول های بنیادی مساله ای است که در این دولت به آن توجه ویژه ای شده که با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو در حال انجام است.
وی اظهارداشت: تعداد محصولاتی که از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تاییدیه گرفته افزایش یافته همچنین تعداد شرکت های دانش بنیان در این حوزه به ۱۰۰ شرکت رسیده و این عدد قابل تاملی در حوزه سلول های بنیادی است. 

ستاری تصریح کرد: هر کشوری این تعداد شرکت و محصول را ندارد اکنون ۷ دانشکده در حوزه سلول های بنیادی فعالیت دارند و اتفاق جدیدی است، همچنین روش های جدید سلول های بنیادی هزینه ها را کاهش  و روش های جدیدی برای درمان ارائه می دهد که برای بیماران قابل دسترس تر است و آینده علم پزشکی است.

این محصولات در حاشیه افتتاح فاز اول پنجمین مرکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در دانشگاه علوم پزشکی تهران رونمایی شد. 

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
حدیث روز
حدیث-روز.png
اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته