Banner
ورود اعضاء الخميس 2 أفريل 2020 | پنج شنبه, 14 فروردین 1399

زیست‌بوم نوآوری به صنعت برق رسید

سه شنبه, 29 بهمن 1398 ساعت 08:29:37

رویداد سراسری توسعه فناوری در صنعت برق، با هدف ایجاد همکاری بین شرکت های فناور و دانش بنیان و شرکت ها و مجموعه های تابعه وزارت نیرو و فناور و ایجاد همکاری تجاری بین این شرکت ها و مجموعه های تابعه وزارت نیرو در دو روز برگزار می شود، یکی از اهداف اصلی خود را توسعه فناوری در بخش های تولید، توزیع و انتقال عنوان کرده است.

تصویر
زیست‌بوم نوآوری به صنعت برق رسید

رویداد سراسری توسعه فناوری در صنعت برق، با هدف ایجاد همکاری بین شرکت های فناور و دانش بنیان و شرکت ها و مجموعه های تابعه وزارت نیرو و فناور و ایجاد همکاری تجاری بین این شرکت ها و مجموعه های تابعه وزارت نیرو در دو روز برگزار می شود، یکی از اهداف اصلی خود را توسعه فناوری در بخش های تولید، توزیع و انتقال عنوان کرده است.

۵ و ۶ اسفند ماه ۱۳۹۸ صندوق نوآوری و شکوفایی میزبان این رویداد است. بخشی از نیازمندی های صنعت برق کشور در حوزه های «تولید، انتقال و توزیع» معرفی خواهند شد. شرکت‌ها و فناورانی که بهترین پیشنهادها و راهکارهای فناورانه را برای حل مسائل ارائه کنند، فرصت همکاری تجاری با شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو را خواهند یافت .

 

پیک‌سایی

یکی از محورهای مهم این رویداد مساله پیک‌سایی (مدیریت تقاضا و بار در ساعات اوج مصرف برق) است. پاسخگویی بار یا پاسخگویی تقاضا مجموعه اقداماتی هستند که برای تغییر الگوی مصرف برق به منظور بهبود قابلیت اطمینان شبکه و جلوگیری از جهش قیمت‌ها، به‌ویژه در ساعات پیک اجرا می‌شوند .

 

مخاطبان این بخش از رویداد علاوه بر شرکت‌های دانش بنیان و فناور صنعت برق، شامل کلیه افراد، دانشگاهیان، متخصصان و حتی شرکت‌های فعال در حوزه های غیر (به ویژه شرکت‌های با مخاطب زیاد نظیر پلتفرم های اینترنتی) هستند که امکان ارائه هر نوع ایده عملیاتی برای مدیریت مصرف برق در ساعات پیک را دارند .

 

با توجه به هماهنگی انجام شده بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت نیرو، ایده‌ها و پیشنهادات در این‌باره طی مدت مشخص بعد از رویداد جمع آوری و در صورت دارا بودن قابلیت اجرا پیش از تابستان ۹۹ با مشارکت ارائه دهنده پیشنهاد عملیاتی خواهند شد .

 

بخش‌های اصلی رویداد

 

«نمایشگاه نیازمندی های صنعت برق و توانمندی های شرکت های دانش بنیان»، « نشست‌های معرفی نیازهای فناورانه صنعت برق و جلسات حاشیه ای B۲B »، « نشست معرفی توانمندی‌های شرکت های دانش بنیان صنعت برق و جلسات حاشیه ای B۲B » ، « نشست‌های مذاکره تجاری با هدف همکاری های فناورانه» و «نشست‌های انتقال تجربه بین شرکت های دانش بنیان» از جمله بخش‌های اصلی این رویداد هستند.

 

حمایت مالی

در این رویداد که با همکاری وزارت نیرو و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می شود، بسته های حمایت مالی مشخصی برنامه ریزی شده است که هدف از عرضه این بسته‌ها، تسهیل همکاری‌های فناورانه بین شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های تابعه وزارت نیرو خواهد بود.

 

حضور در رویداد

حضور شرکت‌های دانش بنیان و فناور در بخش نمایشگاهی این رویداد که متشکل از کانترهای پیش ساخته با طراحی اختصاصی برای هر شرکت می‌باشد بدون هزینه بوده و صرفا لازم است شرکت‌ها نمونه محصولات اصلی خود را به محل نمایشگاه منتقل نمایند. اما نکته مهم اینکه با توجه به محدودیت فضا لازم است شرکت‌های متقاضی هرچه سریع تر با شماره تلفن های اعلام شده تماس گرفته و درخواست خود را مبنی بر اخذ کانتر را ارائه کنند.

 

تماس تلفنی برای سایر افرادی که قصد بازدید از نمایشگاه و حضور در نشست های جانبی را دارند لازم نیست و فقط باید ثبت نام خود را انجام دهند .

 

 

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید