Sign in | الثلاثاء 30 مي 2023 | سه شنبه, 09 خرداد 1402

رنجبر در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد و سازمان مدیریت صنعتی؛ دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فناوری و نوآوری پیشتاز است

سه شنبه, 31 تیر 1399 ساعت 09:33:44

نوشته شده توسط : جواد میرزائی

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد، دانشگاهی پیشتاز در حوزه فناوری و نوآوری محسوب می‌شود.

تصویر
رنجبر در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد و سازمان مدیریت صنعتی؛ دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فناوری و نوآوری پیشتاز است

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان مدیریت صنعتی صبح امروز در سازمان مرکزی این دانشگاه با حضور بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری و ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.

بیژن رنجبر ضمن ابراز خرسندی از امضای این تفاهم‌نامه اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای یک شبکه یک پارچه دانشگاهی با حدود ۴۰۰ واحد و مراکز علمی و تحقیقاتی متعدد است.‌ به همین دلیل امضای تفاهم‌نامه با این دانشگاه، منجر به بروز اتفاقات خوب در زمینه‌های مختلف خواهد شد‌.

‌وی افزود: یکی از مشکلات اساسی امروز کشور ما، مشکلات اقتصادی است که علی رغم وجود منابع سرشار کشور، این موضوع جای سوال و ابهام دارد. علت اصلی این موضوع، شکل نگرفتن حکمرانی اقتصاد دانش بنیان در کشور است لذا دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال این است که در راستای شکل گیری این حکمرانی نقش آفرینی کند‌.

رنجبر ادامه داد: به عقیده بنده، با وجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های متعدد در سازمان مدیریت صنعتی، امضای تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند در حوزه اولویت بندی‌ فناوری‌ها، شناسایی چالش‌های ملی در راستای طرح پایش و... شاهد اتفاقات خوبی در کشور باشیم. همچنین در حوزه مدیریت راهبردهای توسعه فناوری و تبیین الگوهای نوین حکمرانی فناوری و نوآوری نیز می‌توانیم گام برداریم.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به ظرفیت‌های این دانشگاه گفت: پتانسیل‌های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی، در دانشگاه‌های دولتی وجود ندارد چرا که دانشگاه آزاد دارای شبکه بزرگ با امکانات و ظرفیت‌های متعدد است. در واقع دانشگاه آزاد، دانشگاهی پیشتاز در حوزه فناوری و نوآوری محسوب می‌شود. ضمن این که در حوزه فرهنگ و هنر نیز با تاسیس دانشگاه استاد فرشچیان به خوبی نقش آفرینی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به گستردگی دانشگاه آزاد، می توانیم به وسیله این تفاهم‌نامه برای حل غفلت‌های صورت گرفته در کشور تلاش کنیم. به بیان دیگر، تفاهم‌نامه امروز منجر به امضای قراردادهای متعدد میان دانشگاه آزاد و سازمان مدیریت صنعتی در آینده نزدیک خواهد شد.

منابع


اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته