Banner
ورود اعضاء الخميس 23 جانفييه 2020 | پنج شنبه, 03 بهمن 1398

جهت‌یابی به کمک واقعیت افزوده؛ قابلیت جدید گوگل مپ

یک شنبه, 20 مرداد 1398 ساعت 14:25:28

تهران- ایرنا- گوگل مپ (Google Maps) از این پس برای تسهیل و بالا بردن دقت فرآیند جهت‌یابی، به یک ابزار مبتنی بر واقعیت افزوده مجهز می‌شود.

تصویر
جهت‌یابی به کمک واقعیت افزوده؛ قابلیت جدید گوگل مپ

به گزارش پایگاه اینترنتی «تک رادار»، برنامه گوگل‌مپ از این پس به یک ابزار جهت‌یابی مبتنی بر تکنولوژی واقعیت افزوده موسوم به لایو ویو «Live View» مجهز خواهد شد که تصاویر زنده‌ای را از دوربین گوشی گرفته و فلش‌های جهت‌یابی را به بالای آن اضافه می‌کند، قابلیتی که کار پیدا کردن مسیر مورد نظر را برای کاربر تسهیل می‌کند.

هفته گذشته افشا شد که کمپانی اپل درخواست ثبت امتیاز بهره‌برداری انحصاری (patent) را برای تکنولوژی جهت‌یابی مبتنی بر واقعیت افزوده ارائه داده است که علائم مسیریابی را بر روی تصاویر زنده ای که از دوربین گوشی ثبت می‌شوند، ظاهر می‌کند. با ثبت این درخواست، این طور به نظر می‌رسید اپل‌مپ (Apple Maps) که همیشه با گوگل‌مپ در رقابت بوده، این بار سرانجام از این برنامه جلو افتاده است.

اما اپل در این زمینه چندان پیشگام نیز نبوده است زیرا گویا گوگل از ماه‌ها قبل از اپل کار بر روی امکانات مشابهی را آغاز کرده بود و نسخه بتای ابزار لایو ویو این کمپانی همین حالا نیز در دسترس است.

از طرف دیگر این دو برنامه جهت‌یاب مبتنی بر واقعیت افزوده به هم شباهتی ندارند. در حالی که پتنت اپل ابزاری را توصیف می‌کند که برای جهت‌یابی در داخل خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد، لایو ویو به گونه‌ای طراحی شده است که به کاربر پیاده کمک می‌کند تا مسیر خود را پیدا کند.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید