Banner
ورود اعضاء الأربعاء 22 جانفييه 2020 | چهار شنبه, 02 بهمن 1398

تشخیص سرطان سینه با یک آزمایش خون ساده

یک شنبه, 12 آبان 1398 ساعت 14:28:49

یک آزمایش خون ساده می‌تواند سرطان سینه را پنج سال پیش از بروز علائم اولیه تشخیص دهد.

تصویر
تشخیص سرطان سینه با یک آزمایش خون ساده

به گزارش خبرنگار حوزه‌ علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از تلگراف، تنها با یک آزمایش خون ساده می‌توان سرطان سینه را پنج سال قبل از بروز هر گونه علائمی تشخیص داد و جان هزاران نفر را نجات داد.

متخصصان این روش را نویدبخش خواندند و بر این باور هستند که می‌توان از آن برای بررسی وضعیت سلامت زنان استفاده کرد. این روش نه‌تنها می‌تواند جایگزین ماموگرام شود، بلکه باعث می‌شود درمان بیماری بسیار زودتر آغاز شود که احتمال موفقیت را تا میزان زیادی افزایش می‌دهد.

سرطان سینه رایج‌ترین سرطان میان زنان است و سالانه ۵۵ هزار زن به آن مبتلا می‌شوند. سرطان سینه باعث مرگ ۱۱ هزار و ۵۰۰ زن در سال می‌شود. براساس نتایج مطالعات جدید مؤسسه تحقیقاتی سرطان در گلاسکو، یک آزمایش خون ساده می‌تواند تغییرات واکنش‌ سیستم ایمنی بدن به مواد تولیدشده توسط سلول‌های سرطانی را تشخیص دهد.

سلول‌های سرطانی پروتئینی به نام «آنتی ژن‌» تولید می‌کنند که بدن را به تولید آنتی‌بادی‌های علیه آنها تحریک می‌کند. این آنتی‌بادی‌ها اتوآنتی‌بادی نام دارند که توسط سیستم ایمنی ساخته شده و علیه یک یا چند مورد از پروتئین‌های خودی هدف‌گیری می‌شود. به گفته دانشمندان، با انجام آزمایش‌های بزرگ‌تر می‌توان دقت عمل نتایج این آزمایش خون را به دست آورد. این روش تا چهار سال آینده در دسترس مردم قرار می‌گیرد.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید