Banner
ورود اعضاء الأحد 12 جوييه 2020 | یک شنبه, 22 تیر 1399

تحول در فضای اکوسیستم لازمه بقای مدیران ساختارهای دانشگاهی است

دو شنبه, 13 آبان 1398 ساعت 10:36:53

مدیر فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مدیران دستگاه‌ها و به‌ویژه ساختارهای دانشگاهی در مواجهه با ظهور اکوسیستم فناوری باید متحول شوند.

تصویر
تحول در فضای اکوسیستم لازمه بقای مدیران ساختارهای دانشگاهی است

حمید مهدی در گفتگو با خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا با اشاره به خصوصیات بارز اکوسیستم‌های فناوری گفت: مدیران دستگاه‌ها و به‌ویژه ساختارهای دانشگاهی در مواجهه با ظهور اکوسیستم فناوری باید متحول شوند. وفق و تطبیق روش‌های مدیریتی در چنین مواجهه‌ای کافی نیست و مدیران باید به فکر تغییرات اساسی و در راستای اکوسیستم باشند.

وی تغییر و تحول را ذات اکوسیستم‌های نوظهور دانست و افزود: تحولات همراه با اکوسیستم امری محتمل است و مدیران باید خود را برای این پدیده آماده کنند. تجربیات تاریخی نیز نشان می‌دهد مدیرانی که در مقابل تحولات اکوسیستمی مقاومت کرده‌اند بعدها اثربخشی آنها نیز از بین رفته است.

مدیر فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: اکنون با تشکیل معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی شاهد این فضای تحولی هستیم. می‌بینیم که شخص معاون فناوری و نوآوری دانشگاه با ادبیات و گفتمانی متفاوت و درخور فضای اکوسیستم وارد میدان شده است.

مهدی خاطرنشان کرد: اکوسیستم مملو از فاکتورهای پویایی و در حال حرک است، روش‌های سنتی و تفکرات منسوخ شده مدیریتی موجب کندی روند خواهد شد. از این‌رو در این مواجهه مدیرانی که تن به تحول ندهند حذف خواهند شد.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری