Banner
ورود اعضاء الأربعاء 30 سبتمبر 2020 | چهار شنبه, 09 مهر 1399

بیش از ۹۷۰ پروژه پسادکتری حمایت می‌شود

دو شنبه, 02 دی 1398 ساعت 12:07:14

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا کنون 970 پروژه پسا دکتری را برای حمایت مصوب کرده است تا توانمندسازی دانش‌آموختگان دکتری پیش از استخدام آن‌ها سرعت بگیرد.

تصویر
بیش از ۹۷۰ پروژه پسادکتری حمایت می‌شود

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پس از دکتری تخصصی دوره‌ای با عنوان پسادکتری گذرانده می‌شود که پژوهشگران مستعد زیر نظر اساتید برجسته طرح‌های ویژه‌ای برای توسعه پژوهش و فناوری انجام می‌دهند. نکته مهم در این میان هدایت صحیح دانش آموختگان دکتری پیش از استخدام است. در این راستا برای توانمندسازی این افراد صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از انجام طرح‌های پسا دکتری حمایت می‌کند.

این حمایت شامل تمامی حوزه‌های علمی می‌شود. در سال جاری حمایت از محققان پسا دکتری نسبت به سال‌های گذشته از ۳۶ میلیون تومان به ۵۷ میلیون تومان رسید. تا کنون نیز صندوق از میان بیش از 2 هزار و 200 طرح پسا دکتری دریافتی بیش از 970 طرح را برای حمایت مصوب کرده است.

پذیرش طرح های پسا دکتری نیز به دو صورت است، پژوهشگران طرح را مستقیم به کارگروه مرتبط در صندوق ارسال می‌کنند یا بر اساس تفاهم‌نامه صندوق با مراکز علمی طرح پس از تصویب حمایت می‌شود. در هر صورت حمایت از دوره‌های پسا دکتری زیرساخت‌ها برای تربیت نیروی انسانی را توسعه می‌دهد تا نیروی انسانی کارآمد به جامعه معرفی شود.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
حدیث روز
حدیث-روز.png
اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته