Sign in | الثلاثاء 30 مي 2023 | سه شنبه, 09 خرداد 1402

فنآوری اطلاعات

دو شنبه, 30 مهر 1397 ساعت 15:09:28

راهنمای ویرایش مشخصات فردی در سامانه جلسات مجازی
سه شنبه, 24 خرداد 1401 ساعت 14:25:01

ابتدا به آدرس lms.iaumazandaran.ir رجوع کرده و روی نام خود در قسمت بالا سمت راست صفحه کلیک کنید

حال از منوی ظاهر شده گزینۀ Profile یا نمایه را انتخاب کنید.

در صفحۀ ظاهر شده نیز نام و نام خانوادگی خود را به زبان فارسی نوشته و…

ادعای پژوهشگران کانادایی: باتری‌های لیتیومی جدید یک قرن کارآیی دارند
دو شنبه, 09 خرداد 1401 ساعت 15:58:10
گروهی از پژوهشگران دانشگاه دالهاوزی کانادا، نوعی باتری لیتیوم نیکل منگنز کبالت (Li[Ni۰.۵Mn۰.۳Co۰.۲]O۲) تولید کرده و مدعی شده‌اند که این باتری تا ۱۰۰ سال ماندگاری و کارآیی دارد.

این پژوهشگران مقاله‌ای در نشریه الکتروکمیکال سوسایتی چاپ کردند و درباره این باتری و اینکه چرا معتقدند این مقدار عمر می‌کند، توضیح داده‌اند.

همان‌طور که زمین گرم می‌شود، به دلیل ناتوانی انسان در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، دانشمندان در سراسر دنیا، …

10 فناوری برتر در توسعه سامانه های تحت وب
یک شنبه, 25 اردیبهشت 1401 ساعت 15:28:24

تعداد زیادی چارچوب کاری توسعه وب در بازار موجود است. برای شرکت های توسعه دهنده وب ، انتخاب چارچوب توسعه وبی که نیازمندیها را برآورده کند، می تواند یک کار چالش برانگیز باشد. اگر در مورد اینکه کدام چارچوب توسعه وب را انتخاب کنید بر سر دوراهی هستید، ما …

آیا نتوانسته اید درطرح اینترنت رایگان ویژه دانشجویان / اساتید ثبت نام کنید؟
پنج شنبه, 15 مهر 1400 ساعت 13:31:05
در صورتی که به‌دلیل عدم وجود اطلاعات پایه‌ای، ثبت نام شما در طرح اینترنت رایگان با موفقیت انجام نشده، در آخرین مرحله ثبت نام، امکان ثبت اعتراض در سامانه ( آدرس ذیل) پیش بینی شده است. اعتراضات به صورت دوره ای در اختیار مراجع ذی ربط قرار می گیرد و در صورت تأیید مراجع ذیربط امکان ثبت شما فراهم خواهد شد.

در صورتی که اطلاعات کدملی شما به عنوان دانشجو / استاد در سامانه ثبت نشده است، جهت پیگیری موضوع می‌توانید اطلاعات تکمیلی خود را در یکی از آدرس های ذیل تکمیل نمایید تا جهت بررسی و اخذ تأییدیه به نهاد متولی امر آموزش ارسال شود. با توجه به تعداد دانشجویا…

آیا اینترنت رایگان ویژه دانشجویان / اساتید برای شما فعال شده است؟
پنج شنبه, 15 مهر 1400 ساعت 13:03:59
اگر در طرح اینترنت رایگان ویژه اساتید / دانشجویان ثبت نام کرده اید و هنوز پیامک فعال سازی را دریافت نکرده اید. می توانید به یکی از روشهای زیر از وضعیت بسته های فعال خود آگاه شوید.
موافقت آذری جهرمی با اینترنت رایگان دانشجویان
دو شنبه, 24 شهریور 1399 ساعت 09:51:33
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تعلق بسته‌های اینترنتی رایگان به دانشجویان نیز، گفت: دانشگاه‌ها و دانشجویان نیز درخواستی داشتند که این بسته‌ها به آن‌ها هم تعلق گیرد، ما موافقت کردیم.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه نشست امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جمع خبرنگاران، تصریح کرد: قرار بود یک بسته اینترنتی رایگان برای آموزش مجازی از روز شنبه به معلمان تعلق…

توسط پژوهشگران آمریکایی بررسی شد؛ نقشه‌ای که نحوه ابتلای اندام های بدن به کروناویروس را پیش‌بینی می‌کند
یک شنبه, 16 شهریور 1399 ساعت 07:43:38
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، نقشه‌هایی تهیه کرده‌اند که نحوه ابتلای اندام های بدن به کروناویروس را به صورت احتمالی پیش‌بینی می‌کنند.

به گزارش گره علم و فناوری ایسکانیوز، به نقل از نیوزوایز، پژوهشگران "دانشگاه کرنل" (Cornell University) آمریکا در بررسی جدید خود، نقشه‌هایی احتمالی در مورد نحوه ابتلای اندام‌های بدن به کروناویروس ارائه داده‌اند و عوامل مولکولی را شناسایی کرده‌اند تا ش…

هشتمین دوره ماراتون برنامه‌نویسی تلفن همراه کشور برگزار می‌شود
شنبه, 25 مرداد 1399 ساعت 10:11:59
ماراتون برنامه‌نویسی تلفن همراه بزرگترین و معتبر ترین رویداد در حوزه برنامه‌نویسی تلفن همراه است که با هدف شناسایی تیم‌های برنامه نویسی برجسته کشور و شناسایی ایده‌های بکر و خلاقانه برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، هشتمین دوره ماراتون برنامه‌نویسی تلفن همراه کشور از ۱۰ الی ۱۲ مهرماه سال جاری برگزار می‌شود و ثبت‌نام در این رویداد  آغاز شده و تا ۲۵ شهریور ماه ادامه دارد. هدف اصلی از برگزاری این رویداد شناسایی تیم‌های برنامه نوی…

تشخیص یک ساعته کووید-۱۹ با استفاده از هوش مصنوعی
دو شنبه, 13 مرداد 1399 ساعت 08:36:21
تهران- ایرنا- محققان آزمایش جدیدی برای تشخیص ویروس کووید-۱۹ ابداع کرده‌اند که مبتنی بر هوش مصنوعی است و در مدت یک ساعت از ورود بیمار به بخش اورژانس بیمارستان با آنالیز علائم حیاتی و داده‌های آزمایش خون، آلودگی بیمار را به این ویروس تشخیص می‌دهد.

به گزارش روزنامه دیلی میل، این آزمایش جدید موسوم به Curial AI که توسط محققان دانشگاه «آکسفورد» در انگلیس ابداع شده است ، تشخیص های خود را تنها بر اساس اطلاعاتی که بطور مرتب جمع آوری می شود، انجام می دهد. 

در حال حاضر آزمایش هایی که برای تشخیص ویروس …