ورود اعضاء السبت 20 جوييه 2019 | شنبه, 29 تیر 1398

۱۵ شرکت دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ امسال حضور دارند
شنبه, 29 تیر 1398 ساعت 10:27:35
۱۵ شرکت دانش بنیان با هدف نمایش آخرین دستاوردهای خود در سال رونق تولید در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ ۲۰۱۹ حضور دارند.

به گزارش گروه علم وفناوری ایسکانیوز، در نمایشگاه الکامپ که از روز پنجشنبه افتتاح و تا ۳۰ تیر ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران دایر خواهد بود، آخرین دستاوردهای عرصه صنایع الکترونیکی، کامپیوتر و دیجیتال در معرض نمایش عموم قرار می‌گیرد.

آغاز عصر جدید گوشی های هوشمند با تکنولوژی « Dual Wi-Fi»
شنبه, 29 تیر 1398 ساعت 10:25:48
استفاده از تکنولوژی اتصال دوگانه به شبکه های بی سیم، دنیای گوشی های هوشمند را وارد عصر جدیدی خواهد کرد.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، دو شرکت «آپو» و «ویو» که زیرمجموعه شرکت چینی « BBK Electronics» هستند و به استفاده از تکنولوژی های جدید در گوشی های هوشمند تولیدی خود معروف هستند با استفاده از « Dual Wi-Fi» در تولیدات خود مورد دیگری به تکنولوژی …

سهم فناوری اطلاعات در اقتصاد کشور افزایش می‌یابد
شنبه, 29 تیر 1398 ساعت 10:21:06
دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با اشاره به برنامه راهبردی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور از دوبرابر شدن سهم فناوری اطلاعات در اقتصاد کشور خبر داد.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، رسول سرائیان امروز در نشست خبری در حاشیه نمایشگاه الکامپ تهران، با اشاره به برنامه راهبردی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برای افزایش سهم فناوری اطلاعات در اقتصاد اظهار داشت: مطابق این برنامه که مربوط به سال ۹۷ …

تشخیص دقیق و سریع سرطان با هوش مصنوعی
یک شنبه, 23 تیر 1398 ساعت 15:25:35
محققان به روشی دست یافتند که با استفاده از الگوریتم‌های آموزش ماشین می‌توان سرطان سینه را با دقت و سرعت بالایی تشخیص داد؛ این روش قادر به شناسایی نوع تومور است.

به گزارش پایگاه خبری مدیکال ساینس، سرطان سینه مهم‌ترین عامل مرگ ناشی از سرطان در زنان است. تشخیص این بیماری دشوار است و معمولاً از هر ۱۰ مورد، یک نفر به خاطر تشخیص اشتباه، زمان طلایی درمان را از دست می‌دهد.
بافت سرطانی سینه دو ویژگی مکانیکی دارد؛ یکی …

توسعه صنعت کشاورزی با گازوییل زیستی
یک شنبه, 23 تیر 1398 ساعت 15:24:16
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌گوید: با توسعه تولید گازوییل زیستی در کشور، صنایع کشاورزی و تبدیلی نیز توسعه خواهد یافت.

به گزارش روز شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی در خصوص ضرورت توسعه تولید گازوییل زیستی در کشور بیان کرد: اگر بتوانیم صنعت تولید گازوییل زیستی را در کشور توسعه دهیم، صنایع کشاورزی و تبدیلی نیز توسعه خواهد یافت که این موضوع نقش بسزایی…

مطالعات بر روی فسیل جمجمه انسان هوشمند آغاز شد
یک شنبه, 23 تیر 1398 ساعت 15:22:45
سرپرست هیأت باستان شناسی «غار کَلَدر» لرستان با اعلام این که فصل سوم کاوش پایان یافت، گفت: کشف بخشی از فسیل جمجمه انسان هوشمند، گونه‌های مختلف جانوری و دانه‌ها ی گیاهی نشان از غنای این محوطه باستانی برای کاوش های هدفمند و دراز مدت دارد.

بر اساس اعلام روز شنبه روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، بهروز بازگیر با اعلام این خبر گفت: فصل سوم کاوش باستان شناختی غار کَلدر لرستان که با اهداف اولیه تاریخ نگاری لایه‌های پارینه سنگی میانه (منتسب به دوره استقراری جوامع نئاندرتال) و دست…

بازیابی نسبی بینایی با ایمپلنت مغزی
یک شنبه, 23 تیر 1398 ساعت 15:05:02
در جریان یک پروژه تحقیقاتی، ۶ فرد داوطلب نابینا به کمک ایمپلنتی مغزی که تصاویر ویدئویی را به مغز انتقال می‌دهد، بینایی نسبی خود را بازیافتند.

به گزارش تارنمای خبری «اسکای نیوز»، داوطلبان نابینا در این آزمایش با استفاده از دوربینی متصل به یک عینک که تصاویر ویدئویی را به الکترودهای تعبیه شده در قشر بصری مغز می‌فرستد، توانستند به طور نسبی ببینند.

نابینایان با استفاده از این روش که در آن اعصاب…

پایین بودن ضریب نفوذ اینترنت مشکل طرح‌های بوم‌گردی مازندران
یک شنبه, 23 تیر 1398 ساعت 15:03:27
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران پایین بودن ضریب نفوذ اینترنت را مهمترین مشکل اجرایی طرح بوم‌گردی در مناطق روستایی این استان اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، مهدی رازجویان روز شنبه در نشست رفع مشکلات و موانع اجرای طرح‌های بوم‌گردی در ساری همچنین پایین بودن سرانه فضای ورزشی به خصوص ورزش‌های بومی و محلی را از دیگر مشکلات پیشروی این طرح دانست که از سال گذشته به منطور …

تلسکوپ اشعه ایکس روس در پی کشف میلیون‌ها سیاهچاله
یک شنبه, 23 تیر 1398 ساعت 14:55:55
روسیه یک تلسکوپ اشعه ایکس را با ماموریت اکتشاف نزدیک به سه میلیون سیاه‌چاله کلان جرم، به فضا پرتاب کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی «انگجت»، انتظار می‌رود این تلسکوپ اشعه ایکس که «اسپکتر آر جی Spektr-RG» نام دارد، در مأموریت ۵ تا ۶ ساله خود نزدیک به ۱۰۰ هزار خوشه کهکشانی، صدها هزار ستاره فعل و حدود سه میلیون سیاه‌چاله کلان جرم (supermassive) را کشف کند.

ا…

تولید «زئولایت» با کاربرد در صنایع شوینده، نفت و گاز در ایران
یک شنبه, 23 تیر 1398 ساعت 14:54:27
یک شرکت داخلی با اخذ تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی توانست ماده معدنی «زئولایت» که در صنایع شوینده و نفت و گاز کاربرد دارد را تولید کند.

به گزارش صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، مدیرعامل شرکت نوکان فرآیند، درخصوص محصول تولیدی این شرکت گفت: ماده معدنی زئولایت در صنایع شوینده، صنایع نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد و محصول پرکاربردی به حساب می‌آید.

زئولایت یک ماده معدنی است که ع…