ورود اعضاء الأحد 24 مارس 2019 | یک شنبه, 04 فروردین 1398

این پارچه قلاب دوزی شده یک رایانه کامل است
سه شنبه, 28 اسفند 1397 ساعت 09:24:07
گوگل و چند شرکت فناوری دیگر چندی قبل لباس‌های هوشمند مجهز به مدارهای الکترونیک تولید کردند، اما چند محقق و طراح با عرضه یک پارچه قلاب دوزی شده تمام رایانه‌ای این ابتکار را به پیش بردند.

به گزارش گروه علم وفناوری ایسکانیوز، به نقل از انگجت، رایانه پارچه‌ای یادشده که به رایانه قلاب دوزی شده شهرت یافته توسط ایرنه پوش هنرمند و محقق و ابرو کورباک طراح و هنرمند به طور مشترک تولید شده و در نمایشگاه هنر Biennial استانبول به نمایش گذاشته شده…

تخصیص حمایت‌های ساختار همگرا از بازی‌سازان از ۱۷ فروردین ۹۸
دو شنبه, 27 اسفند 1397 ساعت 15:54:30
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در آستانه سال نو از آغاز تخصیص حمایت‌های ساختار همگرا از تاریخ ۱۷ فروردین ۹۸ خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، تخصیص حمایت‌های ساختار همگرا قرار بود در زمستان امسال آغاز شود که به دلایل بودجه‌ای با تأخیر مواجه شده بود.

حسن کریمی در همین رابطه گفت: از آنجایی که فرآیند حمایت‌های سا…

استفاده از نانولوله‌کربنی به‌عنوان نانوسوزن برای دستکاری ژنتیکی گیاه
دو شنبه, 27 اسفند 1397 ساعت 15:42:29
محققان دانشگاه کالیفرنیا از نانولوله کربنی برای رهایش کریسپر درون سلول گیاهی استفاده کردند. با این کار امکان دستکاری ژنتیکی سلول گیاهی فراهم می‌شود.

به گزارش گروه علم وفناوری ایسکانیوز، آیا راهی برای اصلاح ژن در گیاهان وجود دارد؟ این که بتوان با دستکاری ژنتیکی کارایی گیاهان را افزایش داد یکی از اهداف بسیار مهم محققان طی چند دهه اخیر بوده است.

پژوهشگران نشان دادند که می‌توان با استفاده از نانوسوز…

اژدهای هفت‌سر فساد با اجرای دولت‌الکترونیکی نابود خواهد شد
دو شنبه, 27 اسفند 1397 ساعت 12:16:56
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یک رشته توئیت به استقبال نوروز رفت و برای مردم کشور رها شدن از اژدهای هفت سر و اختاپوس فساد را از رهگذر اجرای دولت الکترونیکی آرزو کرد.

به گزارش گروه علم وفناوری ایسکانیوز، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در اولین توئیت از رشته توئیت های خود از اشتغال‌زایی گفت؛ طرحی که برای ایجاد زیرساخت آن، ده‌هاهزار شغل آماده کردند: با آموزش، کمک‌های بیمه‌ای‌، مالیاتی و پیش‌خرید محصولات ایرانی رو…

طراحی و توسعه دستگاه الکترونیک چاپی انجام شد
دو شنبه, 27 اسفند 1397 ساعت 12:11:22
الکترونیک چاپی به معنای استفاده از روش‌های مرسوم چاپ برای تولید افزاره‌های الکترونیکی است.

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، الکترونیک چاپی به معنای استفاده از روش‌های مرسوم چاپ برای تولید افزاره‌های الکترونیکی است. عدم نیاز به  به زیر ساخت‌های تولیدی پیچیده، باریکی، وزن کم، انعطاف‌پذیری  ازجمله مهم‌…

هشدار مرکز ماهر درباره آسیب‌پذیری بحرانی برخی محصولات سیسکو
یک شنبه, 26 اسفند 1397 ساعت 13:49:02
مرکز ماهر وزارت ارتباطات درباره آسیب‌پذیری بحرانی برخی محصولات سیسکو هشدار داد.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، مرکز ماهر با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: یک آسیب‌پذیری بحرانی در مسیریاب‌های ویژه دفاتر کوچک ‫سیسکو (RV110W, RV130W,RV215W) و یک آسیب‌پذیری با درجه اهمیت بالا در محصولات ویدئوکنفرانس سیسکو وجود دارد که منجر به ا…

دستگاه تکثیر ژن طراحی وساخته شد
یک شنبه, 26 اسفند 1397 ساعت 11:03:45
پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف پس از سه سال تلاش مداوم موفق به ساخت دستگاه تکثیر ژن با قیمتی معادل یک دهم نمونه خارجی آن شدند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، امروزه روش PCR جایگاه مهمی را در جنبه‌های مختلف مهندسی ژنتیک، بیولوژی مولکولی، میکروب شناسی تشخیصی، تشخیص سرطان و بیماری‌های ژنتیک، تشخیص هویت، جرم شناسی، تعیین ترادف، باستان شناس…

بهبود زخم‌ها با زیست پرینتر متحرک
یک شنبه, 26 اسفند 1397 ساعت 10:54:09
روزی را تصور کنید که یک زیست پرینتر مملو از سلول های خود بیمار بتواند روی زخم های صعب العلاج ناشی از سوختگی یا سانحه چرخانده شود و لایه هایی از سلول را برای شروع روند ترمیم در محل آسیب ایجاد کند.

به گزارش گروه علم وفناوری ایسکانیوز، محققین در انستیتو طب بازساختی ویک فارست(WFIRM) توانسته اند یک سیستم زیست پرینتر متحرک که در نوع خود اولین محسوب می شود را بسازند که اجازه می دهد یک پوست دو لایه به طور مستقیم روی زخم پرینت گرفته شود. یکی از ابعاد …

کارایی تولید سلول های بنیادی از بافت بند ناف
یک شنبه, 26 اسفند 1397 ساعت 10:48:54
محققین RUDN پیشنهاد فریز کردن بخش هایی از بند ناف انسانی برای بدست آوردن سلول های بنیادی را ارائه کرده اند. برخلاف خون بند ناف فریز شده، بافت های پیرامون عروقی بند ناف (ژله وارتون) منبعی موثر و بی خطر از سلول های بنیادی مزانشیمی است.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، بعد از تولد بچه، خون بند ناف و بند ناف فریز می شود. خون بند ناف حاوی سلول های بنیادی خون ساز است که می تواند برای درمان سرطان های خونی مانند لوکمیا، لنفوما و ... استفاده شود. طی دهه های گذشته، محققین ویژگی های مف…

روند انجام پروژه‌های ملی حوزه علوم شناختی تسهیل شد
یک شنبه, 26 اسفند 1397 ساعت 10:47:02
آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز و پژوهشکده علوم شناختی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک امضاء کردند تا روند انجام پروژه‌های ملی مشترک تسهیل شود.

به گزارش گروه علم وفناوری ایسکانیوز، تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز و پژوهشکده علوم شناختی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی (IPM) در راستای توسعه تعاملات علمی و دانشگاهی در حوزه نقشه برداری مغز، علوم شناختی و علوم اعصاب امضاء شد.