ورود اعضاء السبت 22 فيفرييه 2020 | شنبه, 03 اسفند 1398

فراخوان «نوپاهای فناوری‌های همگرا» منتشر شد

پنج شنبه, 14 شهریور 1398 ساعت 17:33:00

سومین فراخوان نوپاهای فناوری های همگرا توسط مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شد تا فرصتی برای توسعه بازار محصولات این حوزه در کشور باشد.

تصویر
فراخوان «نوپاهای فناوری‌های همگرا» منتشر شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز راهبردی فناوری های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سومین فراخوان نوپاهای فناوری های همگرا را منتشر کرد تا توسعه و ورود محصولات استارت‌اپ‌های این حوزه در بازار سرعت گیرد.

این مرکز با انتشار این فراخوان فرصتی را فراهم کرده است تا استارت‌آپ‌های نوپا حوزه فناوری‌های همگرا با شرکت در دوره‌های آموزشی محصول خود را توسعه دهند و پس از نگارش مدل کسب و کار خود با سرمایه گذاران آشنا شوند.

استارت‌آپ‌های نوپا پس از ثبت‌نام در فراخوان و ارزیابی طرح هایشان توسط داوران برای حضور در دوره پیش شتابدهی انتخاب می شوند. در این دوره‌ها آموزش‌های لازم در خصوص اعتبار سنجی محصول به آنها داده می‌شود و با دیدی باز برای حضور در بازار آماده می‌شوند. استارت‌آپ‌هایی که با موفقیت این دوره را پشت سر بگذارند برای سرمایه‌گذاری به مراکز توسعه کسب‌وکار معرفی می‌شوند. همچنین کمک به ارتقای فنی و بازاری محصول دیگر اقدامی است که در این رویداد رخ می‌دهد و دریافت مجوزها و استانداردهای مربوطه را برای نوپاها تسهیل می‌شود. هویت‌بخشی به محصول  و شرکت حاضران در فراخوان از دیگر رسالت‌های نوپاهای فناوری‌های همگرا است که برای استارت‌آپ‌ها نیازی مهم به شمار می‌رود.

بر اساس این گزارش، ایجاد بستری برای تجاری‌سازی دستاوردهای تحقیقاتی محققان و جامعه علمی کشور در حوزه فناوری‌های همگرا، شناسایی و توانمندسازی گروه‌های فناور و آشنا کردن آنها با فرآیند توسعه محصول و دنیای کسب‌وکار و تجاری‌سازی، معرفی فرصت های کسب‌وکار مبتنی بر نیازهای فعلی کشور و مراکز توسعه‌دهنده کسب‌وکار به جامعه محققان و فناوران و به هم رسانی فناوران، سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان کسب‌وکار برای تجاری‌سازی محصولات نوآورانه از اهداف انتشار این فراخوان است.

سومین فراخوان نوپاهای فناوری‌های همگرا از یکم شهریور ماه سال جاری منتشر شده و استارت‌آپ‌های نوپای حوزه فناوری‌های همگرا تا ۳۰ مهرماه سال جاری برای شرکت در آن مهلت دارند.

اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته