ورود اعضاء الثلاثاء 25 جوان 2019 | سه شنبه, 04 تیر 1398

فراخوان فصلنامه منظر

شنبه, 22 دی 1397 ساعت 11:09:25

مجله علمی ترویجی منظر در نظر دارد یکی از شماره های آتی خود را به ویژهنامه " گردشگری منظر " اختصاص دهد. لذا محور های زیر در اولویت پذیرش مقاله قرار دارد:

تصویر
فراخوان فصلنامه منظر

منظر مجله علمی است که از آبان‌ماه ۱۳۸۸ در زمینه منظر به عنوان مبحث مشترک حوزه‌های هنر، محیط، شهر، معماری و میراث فرهنگی منتشر می‌شود. مجله منظر با اتخاذ سیاست رویکرد بومی به مسایل تخصصی، بستری برای بیان آرا و نظرات متخصصان، مدیران و حرفه‌مندان عرصه‌های نامبرده فراهم کرده است.

مجله علمی ترویجی منظر در نظر دارد یکی از  شماره های آتی خود را به ویژه‌نامه‌ "گردشگری منظر" اختصاص دهد. لذا محور های زیر در اولویت پذیرش مقاله قرار دارد:

  • گردشگری منظر شهری : ویژگی‌های بارز شهر در تمدن‌های مختلف، روش خوانش منظر شهر.
  • گردشگری منظر طبیعی : عناصر طبیعی شاخص که نقش مهمی در فرهنگ ملت‌ها داشته‌اند.
  • منظر میراثی : آثار معماری، محوطه‌های تاریخی و مصنوعات کالبدی انسان و روش مطالعه و فهم آنها .
  • منظر روستایی : شناخت نظام حاکم بر مکان‌گزینی و زندگی روستا و دستاوردهای زندگی روستایی در محیط .
  • منظر بومی : معرفی و خوانش بوم به عنوان پدیده‌ای جغرافیایی-تاریخی و روایت ویژگی‌های محیطی در مصنوعات زندگی شهرها و روستاهای بومی
  • منظر اسطوره‌ای : تأکید بر تاریخ و اسطوره‌های ادبی و تاریخی به عنوان جاذبه گردشگری .

    لطفاً مقالات خود را با توجه به راهنمای نگارش مجله (http://www.manzar-sj.com/journal/authors.note) تنظیم و در سایت مجله به نشانی www.manzar-sj.com بارگذاری یا به نشانی manzar.journal@gmail.com ایمیل کنید. مقالات به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر خواهند شد. نویسندگان پس از تأیید نهایی مقاله، ترجمه انگلیسی آن را ارسال خواهند کرد.

در‌صورت تمایل به همکاری در این ویژه‌نامه حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ مقالات خود را از طریق سامانه مجله بارگذاری نمایند.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز