Banner
ورود اعضاء الأربعاء 3 جوان 2020 | چهار شنبه, 14 خرداد 1399

فراخوان دهمین جایزه علیمحمدی در فیزیک آغاز شد

سه شنبه, 14 آبان 1398 ساعت 14:11:16

فراخوان ارسال آثار دهمین جایزه علیمحمدی در فیزیک ویژه رساله‌های برتر دکتری فیزیک در ایران آغاز شده و تا پایان بهمن ماه ۹۸ ادامه خواهد داشت.

تصویر
فراخوان دهمین جایزه علیمحمدی در فیزیک آغاز شد

پژوهشگاه دانش‌های بنیادی با همکاری انجمن فیزیک ایران از سال ۱۳۹۰ به رساله‌های برتر دکتری فیزیک که در داخل کشور تهیه شده باشند جایزه‌ای به نام «جایزۀ علیمحمدی» اعطا می‌کند این جایزه به پاس خدمات علمی و دانشگاه شهید دکتر مسعود علیمحمدی استاد فقید دانشگاه تهران و اولین دانش‌آموختۀ دکتری فیزیکِ داخل کشور از جمله نقش مؤثرش در زیرساخت علمی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی و تلاش‌های وی برای برپایی تحصیلات تکمیلی در ایران به نام او نامگذاری شده است.
شرایط شرکت و نحوه انتخاب این جایزه در سال ۱۳۹۹ به رساله‌های دکتری برگزیده در رشته فیزیک که در داخل کشور تهیه شده و طی سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ مرحلۀ دفاع را گذرانده باشند، اعطا می‌شود.
برای ورود به مرحلۀ داوری، لازم است کارهای پژوهشی انجام‌شده در دورۀ دکتری و رسالۀ حاصل از آن، به تشخیصِ حداقل سه عضو هیات علمیِ استادیار به بالا، که استاد راهنمای رسالۀ دکتری نیز یکی از آنان است، به عنوان «رسالۀ ممتاز» شناخته شده باشد.

همچنین نامزدی هر شرکت‌کننده باید کتباً توسط استاد راهنما با ذکر اطلاعات مربوط به متقاضی، دلایل، مستندات و مقالات مستخرج از رساله اعلام شود. توصیه‌نامه حداقل ۲ استاد تأییدکننده دیگر می‌بایست پس از ثبت‌نام متقاضی توسط اساتید به نشانی پست الکترونیکی amprize@ipm.ir ارسال شود.

ثبت‌نام متقاضی و بارگذاری مدارک و مستندات لازم است تا تاریخ ۳۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ در پایگاه اینترنتی به نشانی http://ipm.ir/alimohammadi۹۹ انجام گیرد، رساله‌های برتر پس از بررسی مدارک ارسالی و استفاده از نظرات مشاوران علمی انتخاب می‌شوند.

اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید