Banner
ورود اعضاء الخميس 9 أفريل 2020 | پنج شنبه, 21 فروردین 1399

رویدادهای آموزشی پژوهشی

پنج شنبه, 08 آذر 1397 ساعت 10:24:21

بانعکاس اخبار رویدادهای آموزشی و پٰژوهشی کشور

رقابت ۵۰ ایده در حوزه بازی‌های شناختی آغاز شد
چهار شنبه, 30 بهمن 1398 ساعت 12:47:35
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ «سرمایه شناختی و طراحی بازی» عنوان یک چالش است. ارتقای سطح بازی‌ها از جنبه‌های صرفا تفریحی به پرورش شناختی و حمایت از تیم‌های خلاق و نوآور در این حوزه در آن دنبال می‌شود و برای تحقق آن ۵۰ ایده با یکدیگر رقابت می‌کنند.

این چالش با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسط شتابدهنده شناختی برگزار می‌شود. طراحی بازی‌های دیجیتال، فیزیکی و تکالیف قلم و کاغذی شناختی محورهای آن است.

ارتقای توانمندی‌های شناختی و پرورش آنها هدفی است …

فرصت‌های شغلی در «جشنواره کار ایران» ارائه می‌شود
چهار شنبه, 30 بهمن 1398 ساعت 12:40:55
این رویداد ۴ تا ۶ اسفندماه سال جاری در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می‌شود. ایجاد ارتباط مستقیم میان کارفرمایان و کارجویان هدفی است که برگزارکنندگان این رویداد دنبال می‌کنند تا کارجویان ارتباط مستقیم با مدیران منابع انسانی سازمان‌های گوناگون داشته باشند. زیرا حضور صنایع و سازمان‌های مختلف در محیط دانشگاهی کمک به شکل‌گیری ارتباط بین سازمان‌ها و دانشگاهیان می‌کند.

فراهم‌کردن فرصتی برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان برای تجربه مصاحبه‌های شغلی و ارائه فرصت‌های کارآموزی و استخدام سازمان‌های حاضر در جشنواره کار و امکان ارسال رزومه نیز از دیگر اهداف برگزاری این رویداد است.

کار و کارآفرینی یکی از بخش‌های این رویداد اس…

اولین همایش ملی تنوع زیستی خرداد ۹۹ برگزار می‌شود
سه شنبه, 29 بهمن 1398 ساعت 08:09:53
به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی، اولین همایش ملی تنوع زیستی با رویکرد علمی و آموزشی خرداد سال ۹۹ در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می‌شود.

به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی، اولین همایش ملی تنوع زیستی با رویکرد علمی و آموزشی خرداد سال ۹۹ در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می‌شود.

مسیر ورود نوپاهای همگرا به بازار تسهیل شد
یک شنبه, 27 بهمن 1398 ساعت 15:23:25
مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با انتشار چهارمین فراخوان «نوپاهای فناوری‌های همگرا» گسترش فعالیت استارتاپ‌ها در این حوزه را دنبال و تسهیل می‌کند.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فراخوان نوپاهای همگرا برای چهارمین بار منتشر شد تا با ایجاد فرصتی دیگر فعالان این حوزه برای توسعه بازار خود اقدام کنند.

علاقمندان برای دریافت حمایت و شرکت در این فراخوان از 22 بهمن ماه سال جاری تا 31 ف…

دومین همایش اقتصاد دیجیتال و سامانه پاسخگو برگزار شد
یک شنبه, 20 بهمن 1398 ساعت 10:49:12
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اقتصاد دیجیتال حرف امروز نیست و ادبیات ۴۰ تا ۵۰ ساله در جهان دارد، اقتصاد دیجیتال یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت و الزام است و به بهبود نظام‌های گمرکی، مالیاتی و قانون‌گذاری در کشور نیاز دارد. بر همین اساس، دومین همایش اقتصاد دیجیتال و سامانه پاسخگو در کشور برگزار شد و ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم یکی از حامیان این رویداد فناورانه بود.

ارائه راه‌کارهای پولی و مالی و بازرگانی در چارچوب سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ نقش روابط‌ عمومی‌ها در معرفی سامانه‌های هوشمند‌سازی، توسعه اقتصاد ملی با رویکرد توسعه اقتصاد دیجیتال از جمله محورهای همایش بود.

«مدیریت و راهبری کلان حوزه هوشمندسازی و دولت الکترون…

پرتاب ماهواره «ظفر» به روز یکشنبه موکول شد
یک شنبه, 20 بهمن 1398 ساعت 10:45:59
پرتاب ماهواره «ظفر» که قرار بود بامداد شنبه صورت بگیرد بار دیگر به تعویق افتاد و فردا یکشنبه به عنوان زمان تعیین شده بعدی برای پرتاب این ماهواره اعلام شده است.

به گزارش دیده بان علم ایران، ماهواره «ظفر» که پس از دو شکست سال گذشته ایران در پرتاب ماهواره های دوستی و پیام در پایگاه فضایی امام خمینی در سمنان آماده پرتاب است توسط متخصصان فضایی در دانشگاه علم و صنعت ایران ساخته شده و قرار است با ماهواره بر ایرانی…

برگزاری رویداد جذب ایده تفریحات و بازی‌های دریایی در جزیره کیش
شنبه, 19 بهمن 1398 ساعت 14:16:40
هدف از این رویداد، توسعه حوزه اقتصاد دریا و سوق دادن ایده‌های علاقمندانی است که در این عرصه صاحب فکر و دانش بوده و می‌توانند با طراحی ایده‌های جدید و مشارکت با سازمان منطقه آزاد کیش و مرکز نوآوری کیش با سرمایه‌گذاران و صاحبان بنگاه‌های اقتصادی ذیربط مشارکت نموده و از همه توجهات و حمایت‌های موجود در این عرصه بهره‌مند شوند.

محورهای این رویداد عبارتند از: "تفریحات ساحلی و دریایی با رویکرد گردشگری"، "حوزه سلامت و ورزش های دریایی" و "طراحی وسایل بازی خلاقانه برای تمامی سنین".

لازم به ذکر است زمان و مکان رویداد مذکور چهارم اسفندماه در مرکز نوآوری کیش واقع در جزیره کیش می ب…

رویداد کارآفرینی فناوری‌های تجهیزات پزشکی برگزار می‌شود
شنبه, 19 بهمن 1398 ساعت 14:13:15
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، توسعه زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی حوزه تجهیزات پزشکی، دندان‌پزشکی و آزمایشگاهی هدف از برگزاری دومین رویداد نوآوارنه در این صنایع است. رویدادی که قرار است کسب‌وکارهای نوپا و توانمند این صنعت را شناسایی و به آآن‌ها تسهیلات ارائه کند.

«دومین رویداد کارآفرینی فناوری‌های تجهیزات پزشکی، دندان‌پزشکی و آزمایشگاهی» با حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به همت معاونت آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی کشور، شتابدهنده تخصصی سکو و صندوق تعاون و رفاه سا…

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از دو دستاورد حوزه آمار رونمایی کرد/ستاری: آمارهای صحیح مهاجرت باید از سوی منابع معتبر داخلی ارائه شود
شنبه, 19 بهمن 1398 ساعت 14:11:00
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، سورنا ستاری در آیین رونمایی از دو دستاورد مرکز آمار ایران با تاکید بر اهمیت بهره‌مندی از نوآوری برای توسعه داده‌ها و تحلیل‌های دقیق آماری گفت: متاسفانه در حوزه‌های مختلف کمبود اطلاعات آماری وجود دارد. نوآوری در فرایند‌های مربوط به آمارگیری و استفاده از ابزارهای نوین، می‌تواند برطرف کننده برخی خلاء‌های آماری موجود باشد .

ظرفیت‌های آماری زیست بوم نوآوری

رئیس ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان با اشاره به ظرفیت‌های آماری موجود در زیست بوم دانش بنیان کشور گفت: استارتاپ‌ها و مجموعه‌های فناوری، وجود دارند که بانک اطلاعاتی در اختیار آنها به مراتب از برخی داده‌های آماری دول…

سرمایه‌گذاران ۱۱ کشور به ایران آمدند
شنبه, 19 بهمن 1398 ساعت 14:07:47
گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه ( D۸ ) گروهی اقتصادی متشکل از هشت کشور: ایران، ترکیه، پاکستان، بنگلادش، اندونزی، مالزی، مصر و نیجریه است.

شبکه تبادل فناوری گروه D۸ در راستای افزایش تبادلات فناورانه بین این ۸کشور اسلامی، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل شده است و دبیرخانه دائمی آن در ایران قرار دارد.

دومین نشست سرمایه‌گذاری فناوری، یکی از رویدادهای است که در راستای اهدا…