Banner
ورود اعضاء الثلاثاء 2 مارس 2021 | سه شنبه, 12 اسفند 1399

استان مازندران

شنبه, 29 دی 1397 ساعت 08:37:28

راهپیمایی روز قدس به مبارزان فلسطینی امید می‌دهد
شنبه, 11 خرداد 1398 ساعت 08:14:15
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان نور گفت: راهپیمایی روز قدس به مبارزان فلسطینی این امید را می‌دهد که در مبارزه خود علیه اشغالگران قدس شریف تنها نیستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهرستان نور، همزمان با آخرین جمعه ماه مبارك رمضان و به منظور ارج نهادن به فرمان معمار كبیرانقلاب حضرت امام خمینی(ره) و همگام با مردم شهیدپرور و همیشه در صحنه ایران اسلامی، ظهر امروز دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد…

نقد مسئولان حق طبیعی مردم است
دو شنبه, 23 اردیبهشت 1398 ساعت 09:05:03
فرماندار شهرستان نور گفت: مردم می‌توانند مسئولان را نقد کنند و این حق طبیعی آنان است؛ اما باید کارهای انجام شده را نیز ببینند و به مسئولان کمک کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از نور، صبح امروز انتخابات شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های شهرستان نور با حضور علی شادمان فرماندار این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

شادمان در حاشیه این انتخابات با اشاره به اینکه فضای مجازی بسیار سیال و د…

شهرستان نور
شنبه, 06 بهمن 1397 ساعت 14:18:01
شهرستان نور از شمال به دریای خزر، از شرق به شهرستان آمل، از شمال شرق به شهرستان محمودآباد از جنوب به استان تهران، از جنوب غرب به استان البرز و از غرب به شهرستان نوشهر و شهرستان چالوس متصل است. مردم این شهرستان به مازندرانی به گویش نوری که می‌توان آن را از هموندان گویش کجوری دانست تکلم می‌کنند.

نام نخست شهرستان نور در گذشته رستمدار بوده که متشکل از چهار ناحیه شهری ناتل، بلده، تمیشان و ماهان بوده‌است. در جدیدترین کشفیات باستان‌شناسی در این شهر آثاری از دورهٔ اشکانیان پیدا شده‌است. در تاریخ شهرستان نور به همراه شهرستان نوشهر و شهرستان چالوس ا…