ورود اعضاء الإثنين 27 مي 2019 | دو شنبه, 06 خرداد 1398

128 منطقه مازندران استراحتگاه مسافران نوروزی شد

دو شنبه, 20 اسفند 1397 ساعت 09:52:42

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اعلام کرد که برای تعطیلات نوروزی 128 منقطه برای اقامت و استراحتگاه گردشگران مشخص و آماده سازی شده است.

تصویر
128 منطقه مازندران استراحتگاه مسافران نوروزی شد

مهران حسنی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که 108 نقطه استراحتگاهی در نظر گرفته شده در حوزه شهری است و 20 نقطه دیگر هم پارک های جنگلی استان است.
وی گفت که 10 پارک جنگلی در محدوده اداره کل منابع طبیعی ساری و 10 منطقه هم در محدوده اداره کل منابع طبیعی نوشهر در تعطیلات نوروزی 98 استراحتگاه گردشگران خواهد بود.
معاون گردشگر مازندران اظهار کرد: همه استراحتگاه های در نظر گرفته شده به امکاناتی همچون سرویس بهداشتی مناسب و تمیز، سطل های زباله و تیم های اورژانس و انتظامی در محدوده تعریف شده مجهز می شوند.
وی همچنین به برپایی چادر توسط مسافران در برخی معابر عمومی شهری نیز اشاره کرد و گفت: متولی ساماندهی این موضوع شهرداری ها هستند که باید پای کار باشند. 
این مسئول از گردشگران و مسافران خواست تا در معابر عمومی شهر ها بخصوص پیاده رو ها چادر برپا نکنند و رعایت حقوق شهروندی را در مسافرت خود به استان سرسبز مازندران رعایت کنند. 
معاون گردشگری مازندران همچنین اعلام کرد که تمامی اطلاعات اقامتگاهی و استراحتگاهی در دفترچه های راهنمای نوروزی مازندران و بروشورهای گردشگری استان درج شده و در ایستگاههای گردشگری یا کمپ های نوروزی هلال احمر در اختیار مسافران قرار می گیرد. 
استان مازندران نوروز گذشته میزبان بیش از 15 میلیون نفر شب اقامت مسافران و گردشگران بود.
ظرفیت اقامتگاههای رسمی در تعطیلات نوروزی گذشته کمتر از 60 هزار نفر شب بود که برای نوروز 98 با رشد 15 درصدی به حدود 65 هزار نفر شب افزایش یافت.
همچنین مجموع ظرفیت اقامتگاه های رسمی و غیررسمی استان مازندران برای نوروز 98 بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر شب پیش بینی شده است که نسبت به سال گذشته رشد 20 درصدی را نشان می دهد.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز