Banner
ورود اعضاء الأربعاء 22 جانفييه 2020 | چهار شنبه, 02 بهمن 1398

۸۰ درصد شرکت‌های دانش بنیان کشور صنعتی هستند

چهار شنبه, 16 مرداد 1398 ساعت 11:53:23

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: ۸۰ درصد از مجموع شرکت‌های دانش بنیان نقاط مختلف کشور، واحدهای صنعتی هستند.

تصویر
۸۰ درصد شرکت‌های دانش بنیان کشور صنعتی هستند

به گزارش ایرنا، «اصغر مصاحب» روز سه شنبه در آیین گرامیداشت ۲۱ مرداد و روز صنایع کوچک در مجتمع کسب و کار اراک، افزود: تا کنون ۵۳۰ شرکت دانش بنیان در نقاط مختلف کشور شناسایی شده و ۲۸۰ واحد تولیدی نیز مجوز دانش بنیانی دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: توجه ویژه به اقتصاد دانش بنیان رویکرد اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنایع کوچک است که این مهم نیز تنها با ایجاد ارتباط تنگاتنگ بین صنعت و دانشگاه، مراکز علمی و پژوهشی محقق می شود. 

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شعرک های صنعتی کشور بیان کرد: اگر قرار است که دانشگاه ها، مراکز علمی و پژوهشی در زمره واحدهای علمی و دانشگاهی بین المللی قرار گیرند باید از آموزش صرف به سمت و سوی پژوهش و کارآفرینی حرکت کنند.

مصاحب اظهار داشت: صنایع کوچک و متوسط بخش عمده ای از مسیر توسعه پایدار کشور را فراهم ساخته و بر همین اساس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی علاوه بر تامین زیرساخت های شهرک ها و نواحی صنعتی، رویکرد حمایتی از این حوزه را در دستور کار خود قرار داده است.

وی گفت: تشکیل ۷۰ کنسرسیوم صادراتی و ۶۸ شرکت مدیریت صادرات از مهمترین اقدامات سازمان صنایع کوچک کشور در راستای حمایت از فعالان این بخش است و لایحه حمایت از شرکت های مدیریت صادرات نیز تنظیم و به زودی از طریق شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی برای تصویب به مجلس تقدیم می شود.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی اضافه کرد: یکصد خوشه صنعتی در نقاط مختلف کشور تشکیل شده و  دبیرخانه خوشه ریلی کشور در استان مرکزی مستقر شده و تلاش می شود تا ۲ دبیرخانه دیگر نیز در این استان استقرار یابد.

مصاحب، تامین منابع ملی را مهمترین مشکل صنایع کوچک عنوان کرد و گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور مدل مالی مولد که از پیشرفته ترین راهکارهای تامین مالی صنایع در کشور است را طراحی کرده که از مهرماه پارسال اجرایی شده و فعالان حوزه صنایع کوچک ۲۹ استان کشور، آموزش های لازم را در این خصوص دیده اند. 

وی در خصوص راه اندازی سامانه سککوک نیز گفت: تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی می توانند با مراجعه به این سامانه علاوه بر تامین مواد اولیه خود نسبت به شناسایی و حضور در بازارهای جدید صادراتی نیز اقدام کنند.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی افزود: به کارگیری روش های مدیریت لجستیک، به کارگیری روش های مدیریت زنجیره تأمین و ارائه ابزارهای نوین پرداخت اعتباری و مدت دار برای انجام معاملات تجاری از مهمترین مزیت های سامانه سککوک است.

در پایان این آیین از تولیدکنندگان برتر حوزه صنایع کوچک و متوسط تقدیر شد.

۳۱ شهرک و ناحیه صنعتی در نقاط مختلف این استان فعالیت می کنند.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید