Banner
ورود اعضاء الجمعة 20 سبتمبر 2019 | جمعه, 29 شهریور 1398

چشم‌انداز ۱۴۰۴ دانشگاه آزاد اسلامی، افق واقعی است

سه شنبه, 21 خرداد 1398 ساعت 14:28:21

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه چشم‌انداز ۱۴۰۴ این دانشگاه یک چشم‌انداز و افق واقعی است گفت: دانشکده دندانپزشکی نماد کیفیت در دانشگاه آزاد است.

تصویر
چشم‌انداز ۱۴۰۴ دانشگاه آزاد اسلامی، افق واقعی است

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی صبح امروز پیش از بازدید از بخش‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و درمانی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، در جلسه دیدار با دانشجویان، کارکنان، اساتید و مدیران این دانشکده حضور یافت.

وی در این جلسه گفت: در ابتدای پذیرش سکانداری دانشگاه آزاد اسلامی، با مطالعه‌ روی دانشگاه‌های خارج از کشور و سیر آموزش عالی در ایران، چشم‌اندازی را برای دانشگاه آزاد اسلامی ترسیم و شعار «دانشگاه آزاد اسلامی؛ انتخاب اول داوطلبان در ۱۴۰۴» را برای این دانشگاه انتخاب کردم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به علت حضورش در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، خاطرنشان کرد: امروز به این دانشکده آمدیم که به جامعه بگوییم شعار دانشگاه آزاد اسلامی، شعاری آرمانی نیست، بلکه شاهد تحقق این شعار در دانشکده دندانپزشکی هستیم، بنابراین از زحمات مدیران، اساتید و تلاش دانشجویان این دانشکده تشکر و قدردانی می‌کنم.

طهرانچی ادامه داد: تشکر من از کسانی است که در کشور توانسته‌اند این مفهوم را خلق کنند که دانشگاه می‌تواند مبتنی بر پول و بودجه دولت نباشد و در عین حال الگو و پیشرو باشد. آفت آموزش عالی آنجاست که به پول نفت و خام‌فروشی تکیه کند. این مسیری است که دانشگاه‌های مطرح دنیا طی کرده‌اند. این الگو از ۳۳ سال پیش در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران خلق شد و این دانشکده توانسته در این مدت روی پای خود بایستد و شعار انتخاب اول داوطلبان تحصیل و تعلیم را محقق کند.

وی با بیان اینکه اگر رویکرد دانشگاه‌های دولتی را در پردیس‌های بین‌المللی و دولتی ارزیابی کنیم، دانشگاه آزاد اسلامی در مقایسه با این دانشگاه‌ها، بسیار موفق و جلوتر است، گفت: دانشگاه‌های دولتی به پردیس‌های بین‌المللی به عنوان عملکرد الحاقی نگاه می‌کنند، اما این رویکرد در دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس منطق تکیه بر مردم شناخته شده و همین موضوع دلیل موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شعار «دانشگاه آزاد اسلامی؛ انتخاب اول داوطلبان در ۱۴۰۴»، اظهار کرد: کیفیت، کارآمدی، تکیه بر اقتصاد غیردولتی و دانشگاه اجتماعی بودن از مواردی است که در این رویکرد مورد توجه جدی قرار گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه چشم‌انداز ۱۴۰۴ دانشگاه آزاد اسلامی، یک چشم‌انداز و افق واقعی است، گفت: اگر همه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی مانند دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران عمل کنند، این چشم‌انداز به‌راحتی دست‌یافتنی خواهد بود. به‌جرئت می‌توان گفت که این دانشکده نماد کیفیت در دانشگاه آزاد اسلامی است. اگر کسانی می‌خواهند دانشگاه آزاد اسلامی را با نماد کم‌فروشی معرفی کنند، توجه آنها را به عملکرد این دانشکده جلب می‌کنم. دانشگاه آزاد اسلامی در دندانپزشکی در قله‌های کیفیت ایستاده و می‌تواند در سایر رشته‌ها نیز در این قله‌ها قرار گیرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به رویکرد کارآمدی در دانشگاه آزاد اسلامی برای تحقق شعار تبدیل شدن به انتخاب اول داوطلبان در سال ۱۴۰۴، خاطرنشان کرد: موضوعی که در کنار کیفیت از اهمیت زیادی برخوردار است، کارآمدی آموزش عالی است که آمار پذیرفته‌شدگان در آزمون‌های وزارت بهداشت، نماد کارآمدی آموزش در دانشگاه آزاد اسلامی است.

طهرانچی با اشاره به حضور جهادی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در قرارگاه جهادی این دانشگاه و خدمت به مردم سیل‌زده، اظهار کرد: حضور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در اردوهای جهادی نشان می‌دهد دانشجویانی که از آموزش رایگان بهره نمی‌برند و خودشان هزینه تحصیل خود را تأمین می‌کنند، با محرومیت مردم آشناتر هستند و مربوط به طبقه خاصی از جامعه نیستند.

وی تأکید کرد: برعکس کسانی که می‌گویند تکیه به اقتصاد غیردولتی در کشور شکست خورده، عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی نشان می‌دهد که در این زمینه موفق بوده و می‌توان بدون اتکا به بودجه دولت، سرپا ایستاد و در بحران‌های اقتصادی که دشمنان تحمیل می‌کنند، این مدل می‌تواند الگوی موفقی باشد.

دانشکده دندانپزشکی نماد اجتماعی بودن دانشگاه آزاد اسلامی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران نماد اجتماعی بودن دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: اینکه سالانه ۸۰ هزار نفر به کلینیک‌های این دانشکده مراجعه می‌کنند، نشان می‌دهد که کیفیت و کارآمدی این دانشکده منجر به مردمی شدن آن شده و توانسته اعتماد عمومی را کسب کند و این موضوع از جمله موفقیت‌هایی است که می‌توان به عنوان الگو مطرح کرد.

وی تأکید کرد: باید از کسانی که سنگ بنای این دانشگاه را گذاشته‌اند، یاد کرد چرا که گذشتگان بی‌شک در موفقیت‌های امروز این دانشگاه مؤثر بوده‌اند.

طهرانچی در پایان خاطرنشان کرد: دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران نماد مدیریت موفق است و این واحد جزء واحدهایی است که هیچ مشکلی ندارد و باید به فکر توسعه این دانشکده باشیم. به مدیران این دانشکده تبریک می‌گویم که توانسته‌اند ۳۳ سال این دانشکده را با موفقیت اداره کنند. کسب موفقیت‌های متعدد توسط این دانشکده نشان می‌دهد که دانشگاه آزاد اسلامی می‌خواهد و می‌تواند به انتخاب اول داوطلبان تبدیل شود.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز