ورود اعضاء الإثنين 19 أوت 2019 | دو شنبه, 28 مرداد 1398

پیشتازی اثرگذاری علمی ایران با ۵۴ هزار سند علمی در غرب آسیا

سه شنبه, 24 اردیبهشت 1398 ساعت 11:28:20

ایران با انتشار بیش از ۵۴ هزار سند علمی در صدر رتبه‌بندی اثرگذاری علمی سایمگو در کشورهای غرب آسیا قرار دارد.

تصویر
پیشتازی اثرگذاری علمی ایران با ۵۴ هزار سند علمی در غرب آسیا

به گزارش خبرنگار حوزه‌ دانشگاه‌های جهان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا،  در آخرین رتبه‌بندی سایمگو در بخش اثرگذاری علمی ایران با ۵۴ هزار و ۳۸۸ سند عملی در صدر جدول کشورهای غرب آسیا قرار گرفته است. بعد از ایران، ترکیه با ۴۲ هزار و ۴۰۵ سند علمی در رده دوم قرار گرفته است.

مصر با ۱۸ هزار و ۳۰ سند علمی و امارات متحده عربی با ۵ هزار و ۹۱۴ سند علمی در رتبه‌های بعدی جدول رتبه‌بندی اثرگذاری علمی خاورمیانه قرار دارند.

عراق با انتشار ۳ هزار و ۹۰۲ سند علمی، قطر با انتشار ۳ هزار و ۵۶۴ سند عملی، اردن با انتشار ۳ هزار و ۲۲۸ سند علمی و لبنان با انتشار ۲ هزار و ۹۱۲ سند علمی در رتبه‌های هفتم تا دهم اثرگذاری علمی در خاورمیانه جای گرفته‌اند.

نظام رتبه‌بندی سایمگو که از سال ۲۰۰۹ شروع به کار کرده است، سالانه ۵ هزار مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی جهان را براساس عملکرد پژوهشی و میزان انتشار مقالات در مجلات معتبر جهانی ارزیابی می‌کند.

سایمگو مؤسسات آموزش عالی را براساس شاخص‌هایی از جمله عملکرد تحقیقاتی، دستاوردهای نوآورانه، وب‌سایت دانشگاه و تأثیر اجتماعی رتبه‌بندی می‌کند. اخیراً دو شاخص عملکردی نمایه تخصصی و میزان تعالی نیز به شاخص‌های قبلی اضافه شده است.

هدف از این رتبه‌بندی به دست آوردن شناختی منحصربه‌فرد از مؤسسات پژوهشی و تحقیقاتی و تخصیص استنادهای علمی به هر مؤسسه است.

گروهی از محققان و پژوهشگران در دانشگاه گرانادا در اسپانیا رتبه‌بندی سایمگو را براساس تعداد مقالات علمی مؤسسات آموزش عالی موجود در بانک اطلاعاتی اسکوپوس انجام می‌دهند.

تأکید بر فراگیری در سراسر جهان، مشتری‌مداری و جامعیت عملی از خصوصیات بارز رتبه‌بندی سایمگو است.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز