ورود اعضاء الإثنين 19 أوت 2019 | دو شنبه, 28 مرداد 1398

پروژه آموزش عالی چین در آستانه جهانی شدن قرار دارد

چهار شنبه, 25 اردیبهشت 1398 ساعت 11:01:14

افزایش همکاری‌های دانشگاهی در سراسر آسیا، خاورمیانه و شرق اروپا نشان می‌دهد که پروژه آموزش عالی چین در حال اثرگذاری است.

تصویر
پروژه آموزش عالی چین در آستانه جهانی شدن قرار دارد

به گزارش خبرنگار حوزه‌ دانشگاه‌های جهان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از تایمز هایر اجوکیشن، اطلاعات جدید نشان می‌دهد میزان همکاری‌های دانشگاهی در سراسر آسیا، خاورمیانه و شرق اروپا افزایش بسزایی داشته است. این امر حاصل از استراتژی‌های پکن برای آموزش عالی است.

پروژه کمربند و جاده چین باهدف تقویت ارتباطات با کشورهای آسیایی و جهانی اجرا می‌شود. این پروژه در مراحل اولیه روی حمل‌ونقل و زیرساخت‌ها تمرکز کرده است.

چین پروژه کمربند و جاده را در سال ۲۰۱۳ با ۷۵۰ میلیارد پوند راه‌اندازی کرد. این پروژه که لقب جاده ابریشم قرن بیست و یکم را گرفته است که به راه تجاری باستانی میان شرق و غرب اشاره دارد.

چین این پروژه را با هدف بهبود ارتباط میان چین، اروپا، خاورمیانه و آفریقا از طریق جاده، قطار و دریا راه‌اندازی کرد اما بهانه‌ای برای تقویت همکاری‌های حوزه آموزش عالی میان چین و همسایگانش نیز شده است.

بر اساس آخرین اطلاعات از میزان انتشارات دانشگاهی در الزویر و اسکوپوس تعداد مقالات و تحقیقات علمی انجام شده میان دانشمندان از کشورهای مختلف رشد زیادی داشته است.

بیشترین میزان همکاری‌های تحقیقاتی میان چین و قسمت‌های دیگر آسیا، شرق اروپا و شمال آفریقا صورت گرفته است. ۹ کشور میزان همکاری تحقیقاتی و پژوهشی خود را با چین از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ بیش از صد درصد افزایش داده‌اند.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز