ورود اعضاء الإثنين 19 أوت 2019 | دو شنبه, 28 مرداد 1398

نیاز مبرم تولیدات دانشجویی به سرمایه‌گذار

سه شنبه, 24 اردیبهشت 1398 ساعت 12:55:41

کاوه پیشقدم با اشاره به این‌که یکی از کارهای مهم و اساسی برای رونق تولید این است که درس‌ها از حالت تئوری به حالت عملی تبدیل شود، گفت: باید در زمینه تجاری‌سازی محصولات به دانشجویان آموزش‌های لازم داده شود.

تصویر
نیاز مبرم تولیدات دانشجویی به سرمایه‌گذار

محمدکاظم کاوه پیشقدم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز استان فارس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علم و فناوری ایسکانیوز، با بیان اینکه این دانشگاه آزاد اسلامی برنامه‌های متنوعی را در جهت توسعه اقتصادی و رونق تولید در اولویت کاری خود قرار داده است، گفت: این برنامه ها یا به قولی تحقیقات و پژوهش ها بیشتر در حوزه مکانیک، تولید مواد نانو، گیت‌های برقی و تولید برخی از نرم‌افزارهاست؛ چرا که این محصولات نرم‌افزاری مشتریان خاص خود را دارد و در عرصه تولید و فروش محصولات نرم‌افزاری نسبت به سایر محصولات تولیدی راحت‌تر است.

وی، تولید دستگاه نوارپیچ اتوماتیک لوله‌های آب و گاز، ماژول پردازش تصاویر زیر آب، کیت تشخیص بیماران اورژانسی، تولید بتن سبک از ضایعات پلاستیک، تقطیر مولکولی برای تولید مواد نانو و دستگاه پلاسما استرالایزر، تولید دستگاه ویلچر برقی و داشبورد هوشمند خودرو را از دستاوردهای مهم دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برشمرد.

در ادامه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز استان فارس تاکید کرد: یکی از کارهای مهم و اساسی برای رونق تولید این است که درس‌ها از حالت تئوری به حالت عملی تبدیل شود؛ همچنین در زمینه تجاری‌سازی محصولات به دانشجویان آموزش‌های لازم داده شود.

وی افزود: در این زمینه ما سعی کردیم به دروس کارآفرینی بیشتر بها دهیم و از استادان مجرب استفاده کنیم؛ اما نیاز به طرح کلی داریم تا به صورت پلن به تمام واحدهای دانشگاهی ارسال شود.

کاوه پیشقدم خاطرنشان کرد: خوشبختانه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز اکثر پایان نامه‌ها درحوزه آموزشی جنبه اجرایی پیدا کرده است؛ از جمله در بخش آب، محصولات کشاورزی و حقوقی. در مجموع موضوعاتی که به حوزه نرم افزار مرتبط بوده، بیشتر کاربردی شده است. در حوزه های مکانیک و فیزیکی و تولیداتی که نیاز به سرمایه دارد، متاسفانه موفقیت‌های زیادی حاصل نشده است.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز