ورود اعضاء الثلاثاء 18 فيفرييه 2020 | سه شنبه, 29 بهمن 1398

مجمع تشخیص مصلحت نظام از آینده‌پژوهان حمایت می‌کند

سه شنبه, 12 شهریور 1398 ساعت 09:16:45

تهران- ایرنا- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پژوهشکده چشم انداز و آینده پژوهی دانشگاه ‌آزاد می تواند بخش مهمی از ارتباط با نخبگان را ساماندهی کند و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز حمایت ویژه‌ای از آینده‌پژوهان می کند.

تصویر
مجمع تشخیص مصلحت نظام از آینده‌پژوهان حمایت می‌کند

به گزارش روز دوشنبه دانشگاه آزاد، محسن رضایی امروز در ششمین جلسه هیات امنای پژوهشکده چشم انداز و آینده پژوهی دانشگاه آزاد با تأکید بر اینکه به دنبال افزایش ارتباط و تعامل نخبگان با مجمع تشخیص مصلحت نظام هستیم، گفت: پژوهشکده چشم انداز و آینده پژوهی مجرای همکاری مجمع و دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی با بیان اینکه در صورت موافقت رئیس دانشگاه آزاد، معاونت های علمی، اجرایی و امور نخبگان و شبکه سازی نیز به ساختار پژوهشکده چشم انداز و آینده پژوهی اضافه شود، گفت: ایجاد این معاونت ها زمینه ای برای بهره‌مندی از ظرفیت نخبگان اعم از دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی را فراهم می کند.

علم، اقتصاد و فرهنگ در دانشگاه گنجانده شود

محمد مهدی طهرانچی نیز با بیان اینکه تشکیلات و ساختار هر چه چابک تر باشد، بازدهی بیشتری دارد، افزود: باید ساختار پژوهشکده چشم انداز و آینده پژوهی در هیأت امنا به تصویب برسد.

وی با اشاره به اینکه معاونت علمی نیز در ساختار پژوهشکده اضافه شود، افزود: علم، اقتصاد و فرهنگ که از دیدگاه مقام معظم رهبری از مؤلفه های اقتدار است، در گروه های معاونت پژوهشی گنجانده شود.

 طهرانچی در این جلسه گزارشی از طرح پایش آزاد در دانشگاه آزاد اسلامی و شیوه حل مسئله در نظام جمهوری اسلامی ایران ارائه کرد.

در این جلسه مقرر شد درباره اجرایی کردن سیاست های کلی نظام از روش طرح پایش آزاد دانشگاه آزاد اسلامی بهره گیری شود.

برگزاری دوره های تربیت مدیران جهادی آینده

همچنین رئیس پژوهشکده چشم‌انداز و آینده پژوهی دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه توضیحاتی درباره ساختار این پژوهشکده گفت: پژوهشکده چشم‌انداز و آینده پژوهی دانشگاه آزاد اسلامی دارای معاونت‌های آموزشی، پژوهشی، شبکه سازی و امور نخبگان و رسانه و امور ترویجی است.

محمدمجید فولادگر افزود: برگزاری دوره های تربیت مدیران جهادی آینده و مدیران راهبردی آینده، راه اندازی واحد درسی آینده پژوهی برای دانشجویان دکتری، دوره آینده پژوهی برای پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها، کارگاه بازی‌های تقویت آینده‌نگری برای نوجوانان و ... در معاونت آموزشی طراحی شده است.

فولادگر خاطرنشان کرد: تشکیل پایگاه داده‌های نخبگان راهبردی کشور ناظر به بیانیه گام دوم انقلاب و برگزاری نشست های هم اندیشی از موارد پیشنهادی برای معاونت شبکه سازی و امور نخبگان است.

تأمین نیروی انسانی متخصص از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام و دانشگاه آزاد اسلامی، تأمین بودجه به صورت مستقیم و غیرمستقیم در قالب پروژه پژوهشی، تبدیل وضعیت گروه های پژوهشی، مجوز جذب اعضای هیأت علمی، جایگاه پژوهشکده در ساختار دانشگاه آزاد اسلامی، الزام آور و لازم الاجرا بودن تمامی مصوبات هیأت امنا برای هر دو نهاد با توجه به تأکید و تصویب دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، توسعه مکان فیزیکی پژوهشکده با توجه به کارسپاری از سوی دانشگاه آزاد اسلامی از موارد پیشنهادی بود که در جلسه هیأت امنای پژوهشکده چشم انداز و آینده پژوهی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری