ورود اعضاء الجمعة 21 جوان 2019 | جمعه, 31 خرداد 1398

سیناروبیک بدنه آموزش و پرورش را به یکدیگر وصل می‌کند

سه شنبه, 27 فروردین 1398 ساعت 10:19:35

مدير سامانه سيناروبیک گفت: ارتباط سه گروه اوليا و دانش آموزان، معلمان و مديران وزارت آموزش و پرورش در متن كار سامانه يكپارچه سيناروبيک قرار دارد.

تصویر
سیناروبیک بدنه آموزش و پرورش را به یکدیگر وصل می‌کند

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، صدرا احمدی در نشست خبری جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش‌آموزی سینا که ظهر امروز در سالن جلسات دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد با اشاره به كاركرد سامانه سينا گفت: سيناروبیک سامانه‌ای است برای ارتباط بدنه نظام آموزش و پرورش كه در فضای مجازی پياده سازي شده است.

مدير سامانه سيناروبیک ادامه داد: ارتباط سه گروه اوليا و دانش آموزان، معلمان و مديران وزارت آموزش و پرورش در متن كار سامانه يكپارچه سيناروبيک قرار دارد.

احمدی افزود: پروژه سینا با هدف توسعه عدالت آموزشی و برقراری ارتباط تعاملی بین کاربران طراحی شده است و ارائه خدمات آموزشی نیز در آن برای دانش‌آموزان از جمله اقدامات مهم تلقی می‌شود.

وی درباره سایر اهداف پلتفرم آموزشی سینا اظهار کرد: از دیگر اهداف سامانه سینا، گردآوری و ساماندهی خدمات آموزشی به سه گروه مخاطبان آن تعریف شده است. وزارت آموزش و پرورش با ترک تصدی‌گری، شرکت‌های خصوصی را در توسعه عدالت آموزشی در اقصی‌نقاط کشور به‌کار گرفته است.

مدیر سامانه آموزشی سیناروبیک با اشاره به یکسان بودن خدمات آموزشی برای تمامی دانش‌آموزان در پلتفرم سینا تصریح کرد: خدمات آموزشی ارائه شده در سامانه سینا برای تمام گروه‌های دانش‌آموزان و معلمان یکسان بوده و پلتفرم سینا با استفاده از یک شبکه یک‌پارچه، در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. هیچ هزینه‌ای از سوی وزارت آموزش و پرورش برای پیاده‌سازی و ارائه خدمات از سوی سامانه سینا پرداخته نشده است و پیاده‌سازی و مدیریت این سامانه تماماً بر عهده بخش خصوصی بوده است.

وی اکوسیستم پروژه سینا را به سود تمامی کاربران و مخاطبان آن دانست و بیان کرد: پلتفرم آموزشی سینا در یک سال فعالیت خود با ۱۰۵ هزار مدرسه و معلمان مدارس ارتباط گرفته است و امروز شخص وزیر آموزش و پرورش نیز برای ارتباط‌گیری با گروه‌های مخاطب این وزارتخانه در سامانه سیناروبیک اشتراک دارد.

احمدی در پایان خاطرنشان کرد: تمامی رویدادهای دانش‌آموزی، پژوهشی و آموزشی در این سامانه بارگذاری می‌شود و از سال آینده تمامی طرح‌ها و پروژه‌های جشنواره بین‌المللی دانش‌آموزی سینا در این پلتفرم بارگذاری خواهد شد تا در این بین استعدادهای نهفته دانش‌آموزان نیز شناسایی شود.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز