Banner
ورود اعضاء الجمعة 10 أفريل 2020 | جمعه, 22 فروردین 1399

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران: برای قرنطینه ورودی‌های مازندران هشدارهای لازم داده شد

دو شنبه, 05 اسفند 1398 ساعت 18:43:16

ساری- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه باید مردم از مسافرت‌های غیرضروری خودداری کنند، گفت: هشدارهای لازم برای جلوگیری از ورود مسافران به مازندران به مقامات ارشد استان داده شد.

تصویر
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران: برای قرنطینه ورودی‌های مازندران هشدارهای لازم داده شد

دکتر حامد روحانی زاده روز دوشنبه در واکنش به نگرانی ها مبنی بر ورود مسافران از پایتخت کشور به مازندران به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اینکه در استان مازندران نیز نمونه های مشکوکی از ابتلاع به بیماری کرونا مشاهده شده است، نباید تصور شود که مازندران محیطی امن تری از استان های دیگر است. 

وی با بیان اینکه تعطیلی مراکز آموزشی و اداری استان های دیگر به معنای مجوز مسافرت آنها نیست ، تاکید کرد: بهترین اقدام در این شرایط حضور مردم در خانه های خود و خودداری از مسافرت به دیگر مناطق است. 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین از سرازیر شدن مسافران استان های تهران و دیگر استان ها به مازندران ابراز نگرانی کرد و گفت: این مسئله می تواند منجر به تشدید شیوع ویروس و بیماری مذکور شود. 

روحانی زاده همچنین به امکانات محدود استان مازندران اشاره کرد و افزود: مازندران در حال حاضر بامحدودیت امکانات مواجه است و نمی تواند پاسخگوی مسافران و گردشگران باشد که ممکن است مبتلا به بیماری کرونا باشند. 

وی تاکید کرد: نامه نگاری ها و هشدارهای لازم مبنی بر جلوگیری از ورود مسافران به مازندارن به مقامات ارشد استان داده شده است و تصمیم گیری قرنطینه ورودی استان با آنها می باشد. 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت که نیاز است مقامات ارشد استان و نیروهای انتظامی و پلیس راه تدابیر لازم جهت جلوگیری از ورود مسافران از استان های دیگر اتخاذ کنند. 

روحانی زاده همچنین از مردم خواست تا مساعد نشدن شرایط به مازندران سفر نکنند و مردم مازندران نیز از استان خارج نشوند. 

کروناویروس‌ (Coronaviruses)، خانواده گسترده‌ای  از ویروس‌ها و زیر مجموعۀ «کروناویریده» هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود.

کروناویروس‌ها نخستین‌بار در سال ۱۹۶۵ کشف شدند و مطالعه روی آن‌ها به‌طور مداوم تا اواسط دهه ۱۹۸۰ ادامه داشت.

این بیماری که یک ماه پیش در استان ووهان کشور چین به شکل انسانی سرایت کرده است ، برای نخستین بار در حدود یک هفته پیش در ایران نیز مشاهده شد. 

به گفته متخصصان علوم پزشکی از هر ۱۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا، دو نفر (به طور تقریبی) در معرض خطر مرگ قرار می گیرند.

 

اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید