ورود اعضاء الخميس 14 نوفمبر 2019 | پنج شنبه, 23 آبان 1398

دانشجویان زن عملکرد بهتری در گرما دارند

شنبه, 04 خرداد 1398 ساعت 11:05:42

نتایج یک تحقیقات جدید نشان می‌دهد که دانشجویان زن عملکرد بهتری در کلاس‌های درس گرم دارند.

تصویر
دانشجویان زن عملکرد بهتری در گرما دارند

به گزارش خبرنگار حوزه‌ دانشگاه‌های جهان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اگر می‌خواهید دانشجویانتان بهترین عملکرد را در امتحانات داشته باشند، کنترل دمای اتاق آزمون را به دست بگیرید.

تحقیقات تجربی حاکی از آن است که دانشجویان مرد در اتاق‌های آزمون سرد و دانشجویان زن در اتاق‌های آزمون گرم عملکرد بهتری دارند و نمره بالاتری کسب می‌کنند.

دانشمندان از مرکز علوم اجتماعی برلین و دانشگاه کالیفرنیای جنوبی پس از انجام آزمایش‌های تجربی به این نتیجه رسیده‌اند که دمای اتاق آزمون تأثیر متفاوتی بر دانشجویان مرد و زن دارد.

از گروهی از دانشجویان خواسته شد امتحان ریاضی، استدلال کلامی و بازتاب شناختی را در اتاق‌های آزمون با دمای ۱۶ سلسیوس تا ۳۲ سلسیوس بدهند.

براساس نمرات ۵۴۲ دانشجو، دانشجویان زن وقتی در اتاق آزمون گرم‌تر بودند، نمرات بهتری در ریاضی و استدلال کلامی داشتند. به طور کلی تعداد پاسخ صحیح به سؤالات و تعداد سؤالات جواب داده‌شده دانشجویان زن در اتاق‌های گرم بیشتر بود.

این در حالی است که دانشجویان مرد عملکرد بهتری در اتاق‌های آزمون سرد داشتند. تعداد پاسخ صحیح به سؤالات و تعداد سؤالات جواب داده شده دانشجویان مرد در اتاق‌های گرم، کمتر بود.

به گفته دانشمندان، دانشجویان زن در اتاق آزمونی با دمای ۱۶ درجه سلسیوس به هشت سؤال و مردان به ۱۲ سؤال پاسخ داده بودند. افزایش یک سلسیوسی در دمای اتاق منجر به افزایش ۱,۷۶ درصدی در تعداد پاسخ‌های صحیح دانشجویان زن و کاهش ۰.۶۳ درصدی در تعداد پاسخ‌های صحیح دانشجویان مرد می‌شود.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز