Banner
ورود اعضاء الأربعاء 3 جوان 2020 | چهار شنبه, 14 خرداد 1399

جشنواره ملی پژوهش و فناوری فراخوان داد

شنبه, 11 آبان 1398 ساعت 15:27:33

تهران- ایرنا- سازمان اسناد و کتابخانه ملی برای نخستین بار در دهمین جشنواره پژوهشی خود از ایده‌های برتر در حوزه کتابخانه، فناوری و امور آرشیوی با تاکید بر تحول دیجیتال تقدیر می کند.

تصویر
جشنواره ملی پژوهش و فناوری فراخوان داد

فراخوان برگزاری دهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری در حوزه‌های مختلف منتشر شد و بر این اساس سازمان اسناد وکتابخانه ملی برای نخستین بار در این جشنواره قصد دارد از ایده‌های برتر در حوزه کتابخانه، فناوری و امور آرشیوی با تاکید بر تحول دیجیتال تقدیر کند.

این جشنواره در حوزه‌های علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم آرشیوی، مطالعات ایران‌شناسی واسلام‌شناسی و نسخه­پژوهی، تاریخ شفاهی و تحول دیجیتال در کتابخانه­ها و مراکز آرشیوی در کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.

علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره باید در هر یک از حوزه های ذکر شده، به منظور ارتقا خدمات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و پیاده­سازی برنامه های این سازمان به بهترین نحو، ایده‌ و آثار پژوهشی داشته که محتوا، روش و یا خروجی آنها بینش، دانش یا راهکاری نو در اختیار این سازمان قرار ­دهد.

آثار ارسالی باید در قالب‌های کتاب تصنیف یا تالیف، طرح پژوهشی خاتمه یافته، پایان‌نامه کارشناسی ارشد، رساله دکتری خاتمه یافته و ایده و تولید فناورانه با تاکید بر تحول دیجیتال بوده و زمان انتشار این آثار نیز از مهر ۱۳۹۷ تا مهر ۱۳۹۸ باشد.

در امتیازدهی به آثار علاوه بر شرایط و شاخص‌­های عمومی ارزیابی محتوا، موضوع و ساختار علمی آثار، موارد دیگری نیز در ارزیابی و داوری ها  تاثیرگذار خواهد بود.

«اثربخشی، حل مسئله و رفع نیازهای علمی و فنی سازمان اسناد و کتابخانه ملی»، « اثربخشی و رفع نیازهای علمی و فنی در موضوع / رشته مورد نظر»، «خلاقیت و نوآوری» و «کاربردی بودن» از دیگر موارد موثر در ارزیابی و امتیازدهی به آثار خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را حداکثر تا تاریخ ۱۹ آبان ۱۳۹۸ و به آدرس http://www.nlai.ir/research-festival ارسال کنند. مهلت تعیین شده برای ارسال آثار تمدید نخواهد شد و آثار دریافتی بعد از این تاریخ در فرایند داوری قرار نمی­‌گیرند.

اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید