ورود اعضاء الثلاثاء 25 جوان 2019 | سه شنبه, 04 تیر 1398

بیانیه تشکل اسلامی راه اندیشه (تارا) به مناسبت سالروز حماسه ۹ دی

یک شنبه, 09 دی 1397 ساعت 18:12:24

اما امروز که ۹ سال از آن واقعه تاریخی می­گذرد ملت ما همچنان محکم و استوار ایستاده و با کاستی های موجود می­سازد.

تصویر
بیانیه تشکل اسلامی راه اندیشه (تارا) به مناسبت سالروز حماسه ۹ دی

   حماسه ۹ دی سالروز به پا خاستن ملت ایران و نمایش اراده پولادینش در برابر بدخواهان داخلی و خارجی بوده است، آنان که گمان می کردند می توانند با تکرار دروغ و تهمت، خواسته خود را بر نظام اسلامی و ملت ایران تحمیل کنند. پس از انتخابات حساس ۲۲ خرداد سال ۱۳۸۸ که با حضور پر­شکوه ملت ایران و ثبت نصاب ۸۵ درصدی، پشتوانه ای قوی برای قدرت نمایی در عرصه بین المللی ایجاد نمود، متاسفانه با هدایت سران فتنه و  تهییج شبکه های خبرساز معاند، حوادث تلخی روی داد که پنجه به چهره­ی جمهوری اسلامی کشید. سکوت ناشی از بی بصیرتی خواص در برابر این اتفاقات کافی بود تا در ماه های بعد با چراغ سبز برخی عناصر خود فروخته داخلی شدیدترین تحریم­ها علیه ایران وضع گردد.  

   بسترسازی سیاسیون و مدعیان  قدرت طلب و سواری بر موج خود ساخته ی تقلب در انتخابات تا جایی پیش رفت که آشوبگران اجاره­ای جنایات فراوانی را مرتکب شدند. از خدا بی­خبرانی که وقتی ملت صف خود را از آنان جدا نمود، حتی به ساحت مقدس امام حسین (علیه السلام) و روز عاشورا نیز رحم نکرده و با تخریب اموال و حمله به صفوف عزادران حسینی و تشدید جنایات، قصد ایجاد درگیری با مردم و تبدیل صحنه به جنگ داخلی را داشتند. در این میان سران فتنه اما با وجود طرح شعار دفاع از حق مردم در تریبون­های عمومی، در عمل با خداجو خواندن این آشوبگران بر تنور اغتشاشات دمیده و کشور را تا لبه پرتگاه هرج و مرج فراگیر پیش برده بودند، به زعم اینکه با تداوم فشار بر نظام اسلامی به خواسته منحوسشان  یعنی ابطال انتخابات خواهند رسید. سرانجام مردم عزم خود را برای پایان دادن به این غائله جزم نموده و در نهم دیماه سال ۸۸، یوم الله دیگری را رقم زدند. در این روز قطره قطره­ی مردم با سلایق مختلف سیاسی اما عاشق ایران اسلامی، دریای خروشان ملت را پدید آوردند که همه پلیدی ها را با خود برد و کار را تمام کرد.

   اما امروز که ۹ سال از آن واقعه تاریخی می­گذرد ملت ما همچنان محکم و استوار ایستاده و با کاستی های موجود می­سازد. متاسفانه گرفتاری های ناشی از ضعف های مدیریتی و نظارتی، شرایط سختی را برای ملت نجیب ایران رقم زده است و این درحالی است که دشمنان قسم خورده­ی خارجی به امید قطع ارتباط مردم از نظام تمام توان خود را بر تشدید فشار به هر دو طرف متمرکز نموده­اند تا شاید به آرزوی دیرینه خود یعنی سرنگونی نظام مردمی جمهوری اسلامی برسند. زهی خیال باطل! به فرموده رهبری عزیز این خواب هرگز تعبیر نخواهد شد. ملت ثابت کرده است هرچه فشار دشمن بیشتر، ایستادگی افزون است.

   در روزهایی که شیطان بزرگ خروج خفت باری را از سوریه و افغانستان تجربه می­کند و همزمان رسانه های داخلی و سیاسیون مدعی ارتباط با غرب به عنوان تنها راه نجات، سکوت مشکوکی را در پیش گرفته­اند، اصحاب سیاست باید راه و رسم عمل را از حاج قاسم بیاموزند. از او و از لشکریانش که در برابر این موفقیت بزرگ حاصل از جان فشانی آنان، نه تندیسی برای خود ساختند و نه منتظر پاداش و تقدیر هستند. آنان که با خدا معامله کرده­اند، اجرشان در پیشگاه او محفوظ است و قدرشان در دل مردم روز افزون. مسئولین نظام باید با تمام توان و در سریع ترین زمان جلوی فرصت سوزی ها را گرفته و در به سامان نمودن زندگی و معاش مردم بکوشند. شایسته است دانشگاهیان در پیگیری امور از مسئولین پیش قدم شوند تا این خواسته تبدیل به یک مطالبه عمومی شده و در نهایت به بهبود شرایط زندگی مردم ختم گردد.

   تشکل اسلامی راه اندیشه ضمن بزرگداشت حماسه ۹ دی و قدرانی خالصانه و متواضعانه از ثبات قدم ملت شریف ایران، به مسئولین کشور یادآوری می­کند تنها راه عبور از گردنه­ها، تکیه بر قدرت مردم بجای دل­بستن به غرب و شرق است. عجیب آن است در حالی که آقایان خود همه کاره کشور بوده­اند و یا هستند، همزمان چهره اپوزوسیون به خود گرفته و تبدیل به مخالف خوان کشور شده­اند. متاسفانه آنها که باید پاسخگوی عملکرد دیروز و امروزشان باشند در مقام شاکی، طلبکار ملت شده­اند. بدانند تا زمانی که پشتوانه مردمی هست، پیروزی هست. فرصت را مغتنم شمرده، هشدار دلسوزان را جدی بگیرند، توصیه های رهبری را سرلوحه کارشان قرار دهند و در اصلاح امور لحظه­ای را از دست ندهند.

   از آنجا که راه نجات در اصلاح امور است و اصلاح امور توسط مردم و نخبگان رقم خواهد خورد، این تشکل از نخبگان و دلسوزان با هر سلیقه و جهت سیاسی­ای دعوت می­کند تا اختلافات را کنار گذاشته و خود را به رود خروشان ملت برسانند. گردنه های دشواری در پیش است و تنها همدلی و همبستگی نیروهای متعهد و کاردان، زیر پرچم انقلاب می­تواند این ملت عزیز را به سلامت از گردنه ها عبور دهد. دست در دست هم دهیم و با اعتماد به رهبری عزیز، دل به دریا بزنیم.

تشکل اسلامی راه اندیشه (تارا)

اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری

۸/۱۰/۱۳۹۷

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز