ورود اعضاء الإثنين 19 أوت 2019 | دو شنبه, 28 مرداد 1398

انقلاب اسلامی ایران دوره تثبیت خود را گذرانده است

سه شنبه, 24 اردیبهشت 1398 ساعت 13:07:26

عضو شورای راهبردی وزارت امور خارجه گفت: انقلاب اسلامی ایران دوره تثبیت را گذرانده و بعد از این دوره باید خود را در سطح بین‌الملل مطرح کند.

تصویر
انقلاب اسلامی ایران دوره تثبیت خود را گذرانده است

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سیدمهدی مصطفوی در مراسم گرامیداشت روز دانشجوی بین‌الملل که شامگاه دوشنبه در سالن شهید ماموستا شیخ‌الاسلام دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد، گفت: بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب، انقلاب اسلامی دوره تثبیت را گذرانده و بعد از این دوره باید خود را در سطح بین‌الملل مطرح کند زیرا جامعه‌سازی و تمدن‌سازی گام بعدی انقلاب اسلامی ایران است.

وی افزود: باید بتوانیم در این مرحله گفتمان عدالت را تبیین کرده و گسترش دهیم؛ همچنین باید تفاوت‌های نظری از دیدگاه اسلام و سایر ادیان الهی را تبیین کنیم و عدالتی که اسلام معنا می‌کند را گسترش دهیم.

عضو شورای راهبردی وزارت امور خارجه بیان کرد: ناعدالتی در بخش‌های مختلف جهان حکم فرماست؛ وضعیت ناعادلانه‌ای که در بحث اقتصاد وجود دارد و بعضی کشورها توانستند بعضی دیگر را استعمار کنند و آپارتاید علمی و سانسور اطلاعاتی که بعضی کشورها به‌صورت ناعادلانه ایجاد کرده‌اند همه با هدف ایجاد تفرقه بین ادیان و مذاهب برنامه‌ریزی شده است.

مصطفوی با بیان دیگر از فراز بیانیه گام دوم انقلاب ادامه داد: یکی دیگر از موضوعات این بیانیه گسترش گفتمان معنویت و اخلاق است؛ هم اکنون مکاتب و کشورهایی صحبت از معنویت و اخلاق می‌کنند که خود مروج بی‌اخلاقی هستند و در راستای گسترش بی‌خلاقی در جهان فعالیت می‌کنند و باعث فروپاشی خانواده‌ها و جوامع انسانی می‌شوند، لذا با گسترش گفتمان عقلانیت و اخلاق از منظر اسلام است که می‌توان از رشد این مکاتب انحرافی جلوگیری کرد.

این عضو شورای راهبردی وزارت امور خارجه در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه در جوامع غیرمسلمان هم شاهد افراطی‌گری هستیم، لذا اگر گفتمان عقلانیت اسلامی را گسترش دهیم شاهد به بار نشستن تمدن اسلامی خواهیم بود و یکی از کارهای مهم در این زمینه داشتن عمل جهادی و مدیریت جهادی است که باعث حفظ عزت و پیشرفت امت اسلامی خواهد بود.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز