ورود اعضاء الجمعة 21 جوان 2019 | جمعه, 31 خرداد 1398

حجت‌الاسلام حسینی کارنامی: ازدواج دانشجویی به سبک ساده الگوی جوانان قرار بگیرد

شنبه, 27 بهمن 1397 ساعت 20:28:51

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران گفت: ازدواج دانشجویی به سبک ساده می‌تواند نماد جامعه و جوانان قرار بگیرد.

تصویر
حجت‌الاسلام حسینی کارنامی: ازدواج دانشجویی به سبک ساده الگوی جوانان قرار بگیرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ساری،  حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی‌کارنامی صبح امروز در جشن ازدواج دانشجویی ۵۰ زوج دانشجوی دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان مازندران که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار شد، اظهار کرد: بیشتر زوجین با روحیه فرد‌گرایی به سراغ زندگی مشترک می‌روند؛ در‌حالی‌‌که شریعت اسلام در همه مسائل، ما را به زوجیت و بودن در جمع دعوت می‌کند.

وی اضافه کرد: ازدواج امری ساده، بی‌تکلف و بدون تشریفات است که در آن، زن و مرد علاوه بر انشای خطبه‌ عقد، پیمان زندگی مشترک می‌بندند و مرد به مقدار امکاناتش چیزی یا مبلغی را به‌عنوان صداق و نشانه‌‌ صداقت تقدیم همسر خود می‌کند.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، سیره‌ گفتاری و رفتاری پیامبر اسلام (ص) را آسان‌گیری در ازدواج ارزیابی کرد و متذکر شد: پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند: «بهترین ازدواج‌ها آن است که آسان انجام شود.» ازدواج قشر جوان و پویای کشور یکی از مسائلی است که عموم جامعه به آن تأکید و توجه دارند؛ اما با وجود مشکلات اقتصادی، فرهنگ نادرست و پر از تجملات که موجب افزایش سن ازدواج در کشور شده است، ازدواج دانشجویی به سبک ساده می‌تواند نماد جامعه و جوانان قرار بگیرد.

حسینی‌کارنامی با اشاره به برنامه‌هایی که در سفر زوج‌های دانشجویی به مشهد برگزار می‌شود، عنوان کرد: برنامه‌هایی که در مدت زمان استقرار شما زوج‌های دانشجو در مشهد برگزار می‌شود علاوه‌ بر زیارت آستان با برکت امام رضا (ع)، استفاده از مشاوران عالی و استادان مهارت‌های زندگی و خانواده  است. در این دوره سه روزه شما دانشجویان که در جشن ازدواج دانشجویی شرکت کردید میهمان نهاد رهبری هستید و هتلی در شأن شما تدارک دیده شده است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران نیز در این جشن یکی از برنامه‌های بزرگ فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی را برگزاری جشن ازدواج دانشجویی دانست و بیان کرد: این جشن همواره با استقبال دانشجویان و خانواده آنان مواجه می‌شود و آمار مزدوجین دانشجویی هر سال رشد قابل توجهی دارد.

حسین منصوریان، نظم، برنامه‌ریزی و مسئولیت‌پذیری در زندگی با ورود به مرحله ازدواج را با اهمیت دانست و مطرح کرد: انتظاری که از یک زوج دانشجو در جامعه بوده، بسیار متفاوت از اقشار عادی است و این انتظار وظیفه دانشجوی مزدوج را در زندگی جدید شخصی و اجتماعی مهم‌تر و ارزشمندتر می‌کند.

وی، عشق در نهاد زوجین را بهترین نعمت الهی عنوان کرد و گفت: شما دانشجویان روحیه گذشت و مهربانی حاکم بر زندگی مشترک را باید سرلوحه این ازدواج قرار دهید تا الگویی برای سایر دانشجویان باشید.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران افزود: دوران تحصیلات دانشجویی، بلوغ زندگی علمی و خلاقیت یک انسان جستجوگر است و در این دوران شما می‌‌توانید آگاهانه‌تر راه آینده خود را بشناسید و انتخاب کنید و همزمان با دوران بلوغ ذهنی و فکری، همسر خود را نیز انتخاب کرده و این تقارن بسیار مبارک و معنادار است.

به گزارش آنا، درپایان مراسم جشن ازدواج دانشجویی در استان مازندران، دانشجویان قبل از اعزام به مشهد مقدس با شاخه‌های گل و حضور در یادمان دو شهید گمنام واحد ساری با آرمان‌های شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی  تجدید میثاق کردند.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز