Banner
ورود اعضاء الخميس 9 أفريل 2020 | پنج شنبه, 21 فروردین 1399

اخبار

یک شنبه, 29 مهر 1397 ساعت 15:37:16

گامی دیگر برای درمان کووید-۱۹
چهار شنبه, 20 فروردین 1399 ساعت 13:52:37
تهران - ایرنا - محققان دانشگاه کرنل در آمریکا توانستند یک هدف بالقوه را برای داروهای ضد ویروس کرونا شناسایی کنند که امکان درمان بیماری کووید -۱۹ را فراهم می‌کند.

به گزارش روز چهارشنبه ساینس‌دیلی، در این تحقیقات تناوب بیولوژیکی پپتیدهای فیوژن در ویروس SARS-CoV و با ویروس جدید کرونا که SARS-CoV-۲ نام دارد و عامل بیماری Covid-۱۹ است، مقایسه و معلوم شد ۹۳ درصد ازساختار آن‌ها یکسان است.
فیوژن غشا یک فرآیند چند مرح…

آیا ویروس کرونا از طریق صحبت‌ و تنفس هم منتقل می‌شود؟
شنبه, 16 فروردین 1399 ساعت 02:11:53
تهران- ایرنا- گروهی از محققان آمریکایی در گزارشی خطاب به کاخ سفید اعلام کردند: بر اساس تحقیقات جدید، ویروس کرونا علاوه بر عطسه و سرفه، از طریق صحبت کردن و احتمالا حتی از طریق تنفس نیز به سایرین منتقل می‌شود.

به گزارش روز جمعه سی‌ان‌ان، این گزارش در قالب یک نامه و در پاسخ به پرسش کاخ سفید در خصوص احتمال انتقال ویروس از طریق مکالمه رودرروی افراد با یکدیگر ارسال شده است.
بر اساس این گزارش با وجود محدود بودن دامنه تحقیقات تخصصی مرتبط با این ویروس، نتایج موجو…

داروی آزمایشی جدید بیماری Covid-۱۹ را در مراحل اولیه نابود می‌کند
شنبه, 16 فروردین 1399 ساعت 02:09:25
تهران- ایرنا- یک گروه بین‌المللی از محققان دارویی ساختند که مسیرهای سلولی مورد استفاده ویروس SARS-CoV-۲ برای آلوده کردن میزبان را مسدود می‌کند.

به گزارش روز جمعه پایگاه خبری مدیکال اکسپرس، این تحقیقات، اطلاعات جدیدی را در رابطه با ویژگی‌های کلیدی ویروس جدید کرونا و تعاملات آن در سطح سلولی و همچنین نحوه آلوده شدن رگ‌های خونی و کلیه توسط این ویروس به دست می‌دهد.
پیش از این محققان یک پروتئین کل…

نتیجه تحقیق جدید محققان درمان کرونا با ترکیب دو داروی شناخته شده
چهار شنبه, 13 فروردین 1399 ساعت 17:30:09
تهران- ایرنا- محققان دریافتند ترکیب دو داروی هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسین نتایج مثبتی در درمان Covid-۱۹ دارد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری وال استریت ژورنال، با وجود تحقیقات وسیع و تلاش‌های محققان تاکنون هیچ درمان مستقیمی برای بیماری Covid-۱۹ شناسایی نشده است. یکی از رویکردهای محققان، استفاده از داروهای تایید شده موجود در بازار است که تمام عوارض جانبی و …

دبیر کمیته طب ایرانی و مکمل کرونا:طرح تحقیقاتی تاثیر تغذیه بر روی بیماری کرونا درحال انجام است
چهار شنبه, 13 فروردین 1399 ساعت 17:21:41
تهران - ایرنا - دبیر کمیته طب ایرانی و مکمل کرونا اشاره به اینکه موضوع تغذیه بیماران بستری در سطوح مختلف در قالب طرح تحقیقاتی درحال بررسی است، اظهار داشت: طرح تحقیقاتی تاثیر تغذیه بر روی بیماری کرونا درحال انجام است.

دکتر حسین رضایی زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: پزشکان طب ایرانی معتقدند نوع تغذیه مصرفی می‌تواند برروی سیر بیماری کرونا و درمان آنان موثر باشد و با غذاهای ایرانی می‌توان کیفیت زندگی آنان را بهبود داده و عوارض آ…

بر اساس مطالعات محققان دانشگاه ام‌آی‌تی؛ فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه شده برای اجتناب از ابتلا به کرونا کافی نیست
چهار شنبه, 13 فروردین 1399 ساعت 16:46:07
تهران - ایرنا - محققان دانشگاه ام آی تی با مطالعه ساختار بازدم از جمله عطسه و سرفه به این نتیجه رسیدند که فاصله‌گذاری اجتماعی که در حال حاضر توصیه و رعایت می‌شود برای اجتناب از ابتلا به Covid-۱۹ کافی نیست.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری مدیکال اکسپرس، در حال حاضر سازمان جهانی بهداشت و مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های آمریکا رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به میزان ۱.۸ متر را توصیه می‌کنند. با وجود این بر اساس تحقیقات جدید محققان دانشگاه ام‌آی‌تی، ابرهای …

کیت جدید در پنج دقیقه کرونا را تشخیص می‌دهد
چهار شنبه, 13 فروردین 1399 ساعت 02:48:20
تهران-ایرنا- برگزیده جایزه مصطفی(ص) به همراه تیم خود در آزمایشگاه نانوزیستی سنگاپور، کیت تستی ابداع کردند که در مدت زمان ۵ تا ۱۰ دقیقه ویروس کرونا را شناسایی می‌کند.

به گزارش روز دوشنبه ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی جایزه مصطفی(ص)، پروفسور جکی یینگ، برگزیده جایزه مصطفی(ص)  ۲۰۱۵ و رییس آزمایشگاه نانوزیستی سنگاپور است. او برای تلاش ها و دستاوردهایش در زمینه ساخت مواد و سیستم‌های پیشرفته نانو، مواد زیستی با ساخت نانو…

ساخت یک پپتید مصنوعی با احتمال مهار ویروس کرونا
سه شنبه, 12 فروردین 1399 ساعت 23:41:25
تهران- ایرنا - شیمیدانان دانشگاه ام‌آی تی در آمریکا موفق به ساخت دارویی شده‌اند که احتمال می‌رود توانایی ویروس کرونا برای ورود به سلول انسان را مهار کند؛ این دارو نوعی پپتید است.

به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه خبری مدیکال اکسپرس، این دارو نوعی پپتید (قطعات پروتئینی که از اسیدهای آمینه تشکیل شده‌اند) است که عملکرد یکی از پروتئین‌های موجود روی سطح سلول انسان را شبیه‌سازی می‌کند.
این تحقیقات نشان می‌دهد که پپتید ساخته‌شده توسط محق…

مسئول وزارت بهداشت از آزمایش بالینی داروهای ایرانی موثر در درمان کرونا خبر داد
سه شنبه, 12 فروردین 1399 ساعت 16:16:27
تهران- ایرنا - مدیر کل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: تعدادی از داروهای پیشنهادی در درمان کرونا در مرحله آزمایش بالینی هستند، در صورتیکه این آزمایشات با نتایج مطلوب به پایان برسند، پس از اخذ مجوز از مبادی ذیربط، وارد بازار خواهند شد.

دکتر حسین وطن پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: محققان ایرانی در قالب مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان در تلاش برای تولید داروی کرونا هستند.
وی بیان داشت: هرچند برخی داروها در مرحله مطالعات بالینی هستند، اما…

تعطیلی بازار مازندران تا ۲۲ فروردین تمدید شد
دو شنبه, 11 فروردین 1399 ساعت 13:43:49
ساری - ایرنا - رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران گفت که تعطیلی واحدهای صنفی غیرضروری و بازارهای استان بر اساس مصوبه جدید ستاد مقابله با کرونای مازندران تا ۲۲ فروردین تمدید شده است.

ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا پیش از این بازارها و اصناف فاقد فعالیت ضروری در ایام کرونا را تا ۱۵ فروردین تعطیل کرده بود.

حسینقلی قوانلو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا توضیح داد : با توجه به تعطیلی روزهای ۲۱ و ۲۲ فروردین به خاطر نیمه شع…