ورود اعضاء الخميس 22 أوت 2019 | پنج شنبه, 31 مرداد 1398

شریف‌عسکری: کارآفرینی توانایی خلق و ارائه ارزش نو است

پنج شنبه, 16 اسفند 1397 ساعت 13:47:21

رئيس كميسيون آموزش و ترويج سازمان ملی كارآفرينی ايران اظهار کرد: کارآفرینی شناسایی فرصت، هنر و توانایی خلق و ارائه ارزش نو است.

تصویر
شریف‌عسکری: کارآفرینی توانایی خلق و ارائه ارزش نو است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از رامسر، صفا شریف‌عسکری در کارگاه تخصصی آموزش اصول و مهارت‌های کوچینگ و منتورینگ کارآفرینی و توسعه کسب و کار نوپا با استفاده از تدوین بوم‌مدل کسب و کار (تربیت مربی حرفه‌ای کارآفرینی) طبق متد دانشگاه استنفورد که برای نخستین بار در سطح منطقه به‌میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر برگزار شد، اظهار کرد: کارآفرینی فرآیندی است که طی آن شخص کارآفرین با شناسایی یک فرصت معتبر اقدام به پرورش یک ایده نوآورانه کرده سپس با کسب و ترکیب منابع و با پذیرش ریسک اقدام به تجاری‌سازی آن ایده با هدف ارزش‌آفرینی و کسب سود می‌کند.

وی در تعريف مدل کسب و کار افزود: مدل كسب و كار، منطق و ساز و کار يک سازمان را برای چگونگی خلق ارزش، ارائه ارزش و كسب درآمد از ايده را بيان می‌كند.

رئيس كميسيون آموزش و ترويج سازمان ملی كارآفرينی ايران در کارگاه تربیت مربی حرفه‌ای کارآفرینی درباره آشنايی با بوم مدل كسب و كار و كاركردهای آن، مسيرهای تجاری سازی ايده ‌نوآورانه، مراحل خلق بوم مدل كسب و كار، روش‌های خلق بخش فعاليت‌های کليدی بوم، چرخه ارائه محصول قابل اعتماد و خلق فرصت و ایده‌های ناب کارآفرینانه، نکاتی را برای شرکت‌کنندگان بیان کرد.

به گزارش آنا، با همت مرکز رشد واحدهای فناور، باشگاه پژوهشگران جوان، مرکز آموزش‌های کاربردی کوتاه‌مدت برون‌سازمانی و دفتر توانمند‌سازی و آموزش‌های کاربردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر، کارگاه تخصصی تربیت مربی حرفه‌ای کارآفرینی با حضور دانشجویان،  اساتید، کارآفرینان و علاقه‌مندان به راه‌اندازی کسب و کارهای نوپا  به مدت دو روز در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز