Banner
ورود اعضاء الخميس 19 سبتمبر 2019 | پنج شنبه, 28 شهریور 1398

هنرستان دخترانه سما در رامسر راه‌اندازی می‌شود

سه شنبه, 21 خرداد 1398 ساعت 14:40:10

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر گفت: سال آینده هنرستان دخترانه سما در رامسر راه‌اندازی خواهد شد.

تصویر
هنرستان دخترانه سما در رامسر راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از رامسر، علیرضا یکرنگی عصر روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر برگزار شد، اظهار کرد: اولویت کاری این واحد دانشگاهی نگاه به آینده همراه با پیشرفت است.

وی گفت: در دانشگاه نیاز به علمی داریم که بتواند دل پیر را به نشاط و جوان را به تجربه پیری برساند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر بیان کرد: علم‌آموزی کاری متحرک است و دانشگاه و استاد نباید صرفاً به‌دنبال تدریس یک کتاب خاص به دانشجویان باشند و باید با توجه به نیازها، فرزندان را برای آینده تربیت‌کرده به‌طوری که آن علم در آینده کاربردی باشد.

یکرنگی با بیان اینکه حرفه خبرنگاری بسیار مهم و حساس است، گفت: صداقت، صراحت، شجاعت و امانت‌داری از ویژگی‌های بارز این شغل به شمار می‌رود و خبرنگاران باید در شرایط مختلف با تولید اخبار درست، همکاری و حضور در کنار دانشگاه برای دریافت بهتر مسائل به  مردم آن جامعه کمک کنند.

وی با بیان اینکه دانشگاه باید برای حل مشکلات اجتماعی تلاش کند، تصریح کرد: اساس پیشرفت هر جامعه امید و تقویت روحیه خودباوری در جوانان آن جامعه است و ما باید به دنبال علوم نافع و کسب مهارتی باشیم که بتواند دردی از جامعه را درمان کند و مسئولان شهرستان هم باید با اعتماد به دانشگاه‌ها از ظرفیت آنان برای حل مشکلات جامعه استفاده کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر افزود: این دانشگاه به لحاظ داشتن اعضای هیئت علمی مجرب، تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی، برگزاری همایش‌ها و مسابقات کشوری و انتشار مقالات در مجلات معتبر داخلی و خارجی توسط استادان و دانشجویان توانست در آخرین  رتبه‌بندی جهانی  وبومتریکس بین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی شهرستان رامسر رتبه نخست را کسب کند.

وی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم در آینده نزدیک با فعال‌تر کردن واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه و اجرایی‌کردن طرح‌های اقتصادی دانش‌بنیان بتوانیم زمینه‌های کسب درآمدهای غیر‌شهریه‌ای را فراهم کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر گفت: شهریه دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به دارابودن کادر هیئت علمی، تجهیزات، کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های پیشرفته و به‌روز در مقایسه با سایر مؤسسات و مراکز آموزش عالی کمتر است.

یکرنگی خاطرنشان کرد: این دانشگاه تسهیلات ویژه‌ای را برای ادامه تحصیل فرزندان و کمک به خانواده‌ها در پرداخت شهریه قرار داده که دانشجویان می‌توانند در حین تحصیل از آن بهره ببرند.

وی تصریح کرد: هنرستان فنی‌و‌حرفه‌ای پسرانه سما با چهار رشته تأسیسات مکانیکی، پویانمایی، مکانیک خودرو و فتوگرافیک راه‌اندازی شده و مهر سال ۱۳۹۸ آماده جذب دانش‌آموز است و آنان می‌توانند از تمام امکانات و تجهیزات دانشگاه در دوران تحصیل خود استفاده کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر افزود: در سال آینده هنرستان دخترانه سما هم راه‌اندازی خواهد شد و مکاتبات اداری و اقدامات اولیه برای کسب مجوز سمای دخترانه صورت گرفته است.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز