Banner
ورود اعضاء السبت 6 جوان 2020 | شنبه, 17 خرداد 1399

نقش دانشگاه آزاد اسلامی در رونق تولید با تبدیل دانش به فناوری

سه شنبه, 09 مهر 1398 ساعت 13:03:54

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه، رسالت و نقش دانشگاه را برای تحقق شعار سال، تبدیل دانش به فناوری و تجاری‌سازی ایده عنوان کرد.

تصویر
نقش دانشگاه آزاد اسلامی در رونق تولید با تبدیل دانش به فناوری

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سوادکوه، فتاح محسن‌زاده بعد از ظهر امروز در کارگاه آموزشی «نقش دانشگاهیان در رونق تولید» ویژه استادان دانشگاه آزاد اسلامی سوادکوه که از سوی دفتر هم‌اندیشی اساتید برگزار شد با بیان ویژگی‌ و نقش دانشگاه در کشورهای پیشرفته که به‌عنوان دانشگاه‌های نسل چهارم شناخته می‌شوند، گفت: دانشگاه‌های جهان امروزه براساس چهار رسالت آموزش، پژوهش، کارآفرینی و مسئولیت‌های اجتماعی فعالیت می کنند.

وی با بیان اهمیت و ضرورت تولید و اشتغال دانش‌بنیان تصریح کرد: این نوع اشتغال علاوه بر رقابت، ارزش افزوده بیشتری ایجاد کرده و امکان ارتقای آن نیز همواره وجود دارد که با استفاده از دانش دانشگاهیان می‌توان آن را تضمین کرد.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی سوادکوه با مسئول دانستن دانشگاهیان در تحقق شعار «رونق تولید» اضافه کرد: دانشگاه باید علم را به فناوری و تکنولوژی تبدیل کند تا بتواند اقتصاد را به سوی اقتصاد دانش‌بنیان سوق دهد.

مدرس کارگاه آموزشی «نقش دانشگاهیان در رونق تولید» با بیان اینکه در قرن ۲۱ و عصر دانایی داشتن تجهیزات صنعتی و کشاورزی برای کشوری قدرت محسوب نمی‌شود، افزود: امروزه کشوری قدرتمند است که تولید علم در آن به عنوان شاخص اندازه‌گیری مطرح است.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته