ورود اعضاء الثلاثاء 25 جوان 2019 | سه شنبه, 04 تیر 1398

حجت‌الاسلام روان‌بخش: مردم‌سالاری دینی بهترین نوع حکومت در عصر غیبت است

دو شنبه, 10 دی 1397 ساعت 20:17:21

عضو هیأت علمی مؤسسه آموزش و پژوهش امام خمینی (ره) حوزه علمیه قم گفت: مردم‌سالاری دینی بهترین نوع حکومت در عصر غیبت است.

تصویر
حجت‌الاسلام روان‌بخش: مردم‌سالاری دینی بهترین نوع حکومت در عصر غیبت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از قائم‌شهر، حجت‌‌الاسلام قاسم روان‌بخش عصر روز گذشته در مراسم روز میثاق امت با ولایت که باهمت معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مازندران در واحد قائم‌شهر برگزار شد با تبریک ۹ دی، این روز را عید بصیرت و به تعبیری انقلاب سوم عنوان کرد.

وی با طرح این سؤال که آیا دموکراسی بهترین نوع حکومت است یا نوع بهتری وجود دارد؟ گفت: بشر امروزه به این جمع‌بندی رسیده که در بین حکومت‌هایی که تجربه کرده است، بهترین حکومت، حکومت مردم بر مردم است.

روان‌بخش اضافه کرد: خداوند متعال، معصوم را برای رأس حکومت آفرید، به‌دلیل اینکه معصوم در اجرا و تصمیم خطا نمی‌کند.

 عضو هیأت علمی مؤسسه آموزش و پژوهش امام خمینی (ره) حوزه علمیه قم با اشاره به مسئولیت در سطح کلان یک کشور گفت: خطا و اشتباه در تصمیم‌گیری‌ها در سطح کشور آسیب‌های جدی را برای کشور و مردم به‌وجود می‌آورد که نتیجه خوبی نخواهد داشت.

استاد حوزه علمیه گفت: مقام معظم رهبری با مدیریت نظامی و سیاسی خود توانستند فتنه‌ها و تهدیدهای داخلی و خارجی را مهار و با روشنگری خودشان رفع ابهام کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر نیز گفت: انقلاب اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته با صدها فتنه، تحریم‌ها، کودتا، تهاجم فرهنگی و جنگ مواجه شد که هم‌چنان سربلند باقی مانده است.

بصیرت از جنس بینش و گرایش است

حجت‌الاسلام سیدحسین ابراهیمیان، مردمی بودن انقلاب، عاشورایی بودن مردم با حماسه عاشورا، رهبری و بصیرت را عوامل اصلی و مهم سرپا نگه‌داشتن انقلاب اسلامی دانست و متذکر شد: با اعتراف دوستان و دشمنان اگر هدایت‌گری و راهنمایی‌های مقام معظم رهبری نبود، انحرافات فراوانی در انقلاب پدید می‌آمد که وجود ایشان مانع از این انحرافات شد.

وی، بصیرت را یکی از تأکیدات مهم مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: بصیرت از جنس سواد و دانش نیست؛ بلکه از جنس بینش و گرایش است، یعنی اینکه انسان باید بداند کی و کجا و در چه شرایط و موقعیتی به‌جا و به‌هنگام موضع‌گیری کند.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز