ورود اعضاء الجمعة 21 جوان 2019 | جمعه, 31 خرداد 1398

قدردانی از مقام شامخ پرستار باید در دانشگاه‌ها نهادینه شود

سه شنبه, 30 بهمن 1397 ساعت 11:54:42

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل گفت:‌ تکریم و قدردانی از مقام شامخ پرستار باید در دانشگاه‌ها و جامعه نهادینه شود.

تصویر
قدردانی از مقام شامخ پرستار باید در دانشگاه‌ها نهادینه شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بابل، نقی سنایی در آیین گرامیداشت سالروز میلاد با سعادت حضرت زینب (س) و قدردانی از فرشتگان رحمت که در دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزار شد با ابلاغ تبریک رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل به دانشجویان و استادان رشته پرستاری گفت: به پاس تلاش خستگی‌ناپذیر پرستاران، تکریم و قدردانی از مقام شامخ پرستار باید در دانشگاه‌ها و جامعه نهادینه شود.

وی بیان کرد: نبی مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند؛ «هر کس یک شبانه‌روز از بیماری پرستاری کند، خدای بزرگ او را با حضرت ابراهیم خلیل محشور می‌کند و هر کس غذای بیمار به او بخوراند، خداوند از میوه‌های بهشتی به او می‌خوراند».

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل با تبیین حرفه مقدس پرستاری گفت: اخلاق‌مداری، آداب و رعایت اصول حرفه پرستاری امری ضروری برای دانشجویان است، شغل پرستاری شغلی شرافتمندانه، بسیار ارزشمند و ایثارگرانه است.

مدیر گروه پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل نیز گفت: نام حضرت زینب کبری (س) به عنوان نماد صبر و بردباری در تاریخ ثبت شده و الگویی بی‌نظیر برای پرستاران به‌ویژه بانوان جامعه اسلامی است.

فاطمه تقلیلی افزود: اگر بخواهیم به تاریخچه نامگذاری روز پرستار در کشورمان اشاره داشته باشیم، باید به عالمه‌بودن بانوی کربلا حضرت زینب (س) توجه کنیم که اگر بلاغت و فصاحت ایشان نبود کربلا در کربلا می‌ماند.

وی ادامه داد: امروز در عرصه گسترش جهانی علم نوین، پرستاری نیز مستلزم متحول شدن است و باید از تحقیق و پژوهش در بالین بهره جست و این امر جز با همت صاحبان و متولیان این رشته مسیر نسیت.

مدیر گروه پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل با بیان شأن و منزلت پرستاران در جامعه تصریح کرد: انسانی که بتواند دانشی را توسعه بخشد و با استفاده از علم و مهارت درد بیماران را بکاهد و انسانیت را زنده کند، هزاران بار ارزشمندتر از فرشتگان آسمانی است.

تقلیلی خطاب به دانشجویان رشته پرستاری گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در آموزش و مهارت‌آموزی دانشجویان پرستاری بسیار کارآمد و از ظرفیت بالایی برخوردار است، امیدوارم همه شما خوبان در این  امر همت گمارید؛ چراکه آرمانشهر وجود ندارد، منتظر معجزه از دیگران نباشید و آغازگر تحولی عظیم در حرفه پرستاری باشید.

به گزارش آنا، در این جلسه که با حضور رئیس دانشکده علوم پزشکی، معاونان، استادان و جمع زیادی از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزار شد از استادان، دانشجویان برتر علمی، مربیان بالینی و ۱۰ نفر از پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد پرستاری در دانشگاه سراسری قدردانی شد.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز