Sign in | الثلاثاء 30 مي 2023 | سه شنبه, 09 خرداد 1402

عزم دانشگاه آزاد آیت‌الله آملی در تولید محصولات دانش‌بنیان

سه شنبه, 23 فروردین 1401 ساعت 09:16:54

نوشته شده توسط : علی سهیل

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی گفت: در راستای تحقق مطالبه رهبری و اهداف دانشگاه آزاد اسلامی با راه‌اندازی مرکز رشد دارو و فرآورده‌های طبیعی و تقویت گروه‌های فناور، مصمم هستیم گامی اثربخش در تولید محصولات دانش‌بنیان بردارد.

تصویر
عزم دانشگاه آزاد آیت‌الله آملی در تولید محصولات دانش‌بنیان

حامد برجسته به مناسبت ۲۱ فروردین سالروز راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در آمل اظهار کرد: راه‌اندازی این واحد دانشگاهی موجب روشن شدن شعله امید برای جوانان مشتاق تحصیل و خانواده‌ آنان در شهرستان آمل و شهرهای همجوار شد.

وی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی زمانی در شهر آمل گشایش یافت که این شهر با حضور خیل عظیمی از جوانان علاقه‌مند به تحصیل فقط از دو دانشکده کوچک پرستاری و مامایی و دانشکده تازه تأسیس علوم قرآنی برخوردار بودند؛ بنابراین جوانان برای ادامه تحصیل مجبور به سفر به شهرهای مختلف ایران می‌شدند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی امید و آرامش را نعمت گشایش دانشگاه آزاد اسلامی در آمل دانست و اظهار کرد: سرعت پیشرفت و جایگاه علمی، این واحد دانشگاهی را به محل رجوع دانشجویان مختلف از تمام نقاط ایران تبدیل کرده است.

برجسته گفت: اگر چه واحد آیت الله آملی از جمله واحدهای جوان در استان مازندران است؛ اما تلاش مدیران استادان و همکاران این دانشگاه سبب شد پله‌های ترقی را به سرعت پیموده و از جهات مختلف به جایگاه معتبری دست یابد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی نخستین واحد بین‌المللی استان مازندران است، تأکید کرد: تلاش‌های بین‌المللی این دانشگاه در سنوات گذشته و اقدامات و دستاوردهای به‌دست آمده در سال ۱۴۰۰، نویدبخش اتفاقات خوبی از بعد بین‌المللی در سال ۱۴۰۱ است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی با قدردانی و قدرشناسی از تلاش رؤسای گذشته در رساندن دانشگاه به این جایگاه، سالروز تاسیس این واحد دانشگاهی را تبریک گفت و بیان کرد: پیشرفت دانشگاه نه تنها کند نمی‌شود؛ بلکه شتاب بیشتری می‌گیرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ و قرابت آن با سند تحول و تعالی و رویداد ملی گام دوم به عنوان یک نقشه مترقی افزود: در راستای تحقق مطالبه مقام معظم رهبری و اهداف دانشگاه آزاد اسلامی با راه‌اندازی مرکز رشد دارو و فرآورده‌های طبیعی شمال کشور و تقویت گروه‌های فناور، دانشگاه قصد دارد گامی اثربخش در تولید محصولات دانش‌بنیان بردارد.

برجسته دستاوردهای به‌دست آمده در سال ۱۴۰۰ از قبیل افزایش ۲۰درصدی دانشجو، عضویت در آزمایشگاه همکار سازمان غذا و داروی کشور، اخذ مجوز انجمن‌های مختلف علمی، ارتقای رویکرد درآمدزایی با تولید محصولات کشاورزی، اخذ مجوز رشته‌های مختلف در مقاطع تحصیلی مختلف، حل وفصل پرونده‌های قضائی، تدفین شهدای گمنام و میزبانی سفیر مردم یمن را مرهون تلاش، همدلی و همکاری کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی دانست.

اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته