ورود اعضاء الثلاثاء 10 ديسمبر 2019 | سه شنبه, 19 آذر 1398

صادقی: هنرمند باید به فکر روح و روانش باشد

چهار شنبه, 12 دی 1397 ساعت 14:42:49

بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون گفت: هنرمند باید سالم باشد، همان‌طور که به فکر سلامت جسمی خود است؛ باید به روح و روانش نیز بها بدهد.

تصویر
صادقی: هنرمند باید به فکر روح و روانش باشد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از رامسر، قطب‌الدین صادقی روز گذشته در کارگاه آموزشی بازیگری که به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رامسر و مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی و اداره بنیاد شهید شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: هنرمند باید سالم باشد، همان‌طور که به فکر سلامت جسمی خودش است باید به روح و روانش نیز بها بدهد، با هرکسی نشست‌وبرخاست نکند و هر کتابی نخواند و هر فیلمی نبیند و به هر موسیقی گوش ندهد.

وی در خصوص مباحث بازیگری و سه اصل پیش‌نیاز درک، احساس و تکنیک و اینکه یک بازیگر برای درک صحیح یک کاراکتر باید در اجتماع قرار بگیرد و شخصیت‌های اطرافش را به تن لمس کند نکاتی را بیان کرد.

 این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در بخش‌های مختلف از همزیستی با طبیعت، بازی‌های پیتر بروک، کوروساوای بزرگ و توشیرو میفونه، بازی بدن و انواع آن، تکنیک‌های رسیدن به نقش سخن گفت و  به ارائه نکاتی درباره صدا پرداخت.

این کارگاه در سومین روز جشنواره ملی هنرمندان شاهد و ایثارگر با حضور هنرمندان، بازیگران و دانشجویان رشته سینما و کارگردانی واحد رامسر به‌منظور ارتقای سطح علمی هنرمندان عرصه تئاتر و نمایش و آشنایی و آگاه‌سازی دانشجویان این رشته با مفاهیم بازیگری در سالن آمفی‌تئاتر این واحد دانشگاهی برگزار شد.

اوقات شرعی به وقت ساری