Banner
ورود اعضاء الإثنين 20 جانفييه 2020 | دو شنبه, 30 دی 1398

سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یک عارف به تمام معنا بود

چهار شنبه, 18 دی 1398 ساعت 10:07:19

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سپهبد حاج قاسم سلیمانی قبل از اینکه مجاهد و یک سردار نظامی باشد، شخصیت عارفی است که سلوک عرفانی داشت.

تصویر
سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یک عارف به تمام معنا بود

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از واحد گرمسار، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسرو پناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در جمع استادان واحد گرمسار با تسلیت شهادت عارف مجاهد سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: این حادثه دل همه ما را شکست و واقعاً متأثر شدیم. شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی قبل از اینکه یک مجاهد و سردار نظامی باشد، شخصیت عارفی است که سلوک عرفانی داشت و هم خود ایشان و هم معاونانش که در سپاه قدس هستند، عارف به تمام معنا هستند.

وی افزود: حاج قاسم با قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه انس عجیبی داشت و در بعضی جلسات وقتی از صحیفه سجادیه و نهج البلاغه می گفت معلوم بود که ایشان ذوب در صحیفه سجادیه و نهج البلاغه شده است.

خسروپناه، تکریم والدین توسط سردار سلیمانی را یادآور شد و گفت: وقتی که پدر و مادر شهید سلیمانی در قید حیات بودند، ایشان هر هفته بدون استثناء اگر برایش مقدور بود به محضر والدین حاضر می شد و دست و پای پدر و مادر را می بوسید و تکریم می کرد.

وی سرکشی از خانواده شهدای مدافع حرم را یکی دیگر از برنامه های شهید سلیمانی عنوان کرد و گفت: سردار سلیمانی همواره و به طور مستمر به خانواده های شهدا سر می زد و پدران و مادران، همسران و فرزندان شهدا را تکریم می کرد و با فرزندان شهدا انس می گرفت و مثل یک پدر به آنها احترام می گذاشت و نوازش می کرد و ایشان سیره امیرالمومنین (ع) در وجودش تجلی پیدا کرده بود.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، قاطعیت و صلابت ایشان در مسائل نظامی را مثال زدنی دانست و گفت: اما وقتی این سردار بزرگ به خانواده شهید می رسید در حضور آنها خم می شد و پاهای مادر شهید را می بوسید، یعنی دقیقاً آنگونه که امیرالمؤمنین (ع) در میدان جنگ در برابر دشمن با صلابت می جنگید و وقتی به بچه یتیم ها می رسید، این بچه ها را در آغوش می گرفت و محبت می کرد.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، سردار سلیمانی را یک اسطوره دانست و افزود: واقعاً باید برای این شهید شاهنامه نوشت که در طول عمرش با حمایت از مرز و خاک این ملت کاری کرد که داعش نابود شود.

خسرو پناه بر لزوم انتقام نظامی تأکید کرد و افزود: اگر ما انتقام نظامی نداشته باشیم، حرکت نظامی دوم آمریکا را خواهیم دید و ما باید یک حرکت نظامی با حکمت و تدبیر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه آمریکا در ترور شهید سلیمانی چند هدف از جمله آشوب در ایران و اختلاف ایران و عراق را دنبال می کرد، گفت: آمریکا در این ترور فقط به یک هدف، آن هم شهادت سردار سلیمانی دست یافت.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به نحوه شکل گیری معاونت علوم انسانی و هنر در این دانشگاه پرداخت و از روزآمدی، بومی سازی و حکمی سازی به عنوان محورهای سند تعالی علوم انسانی در این دانشگاه یاد کرد.

خسروپناه از تشکیل هیأت اندیشه ورز و شورای گسترش مستقل علوم انسانی و هنر در این معاونت به عنوان مهمترین اقدامات صورت گرفته یاد کرد و گفت: درصدد هستیم دانشگاه آزاد را به دانشگاه نسل دوم تبدیل کنیم، یعنی آموزش و پژوهش محور و کارآمد.

در این جلسه استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار مسائل و موضوعات خود را با معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه در میان گذاشته و پاسخ دریافت کردند.

خسروپناه همچنین در ابتدای این جلسه با حضور در یادمان دو شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار به مقام شامخ آنها ادای احترام کرد.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید