Banner
ورود اعضاء الخميس 19 سبتمبر 2019 | پنج شنبه, 28 شهریور 1398

حجت‌الاسلام قربانی: سخنان امام خمینی(ره) روح امید و ترقی را در جوانان ایران دمید

چهار شنبه, 15 خرداد 1398 ساعت 11:50:25

مسئول فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا گفت: سخنان امام خمینی(ره) روح امید، توسعه و ترقی را در جوانان ایران اسلامی دمید.

تصویر
حجت‌الاسلام قربانی: سخنان امام خمینی(ره) روح امید و ترقی را در جوانان ایران دمید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از نکا، ظهر امروز مراسم سالگرد رحلت امام خمینی(ره) با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین نعمت‌الله قربانی مسئول فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا، رئیس این واحد دانشگاهی، معاونان و کارکنان برگزار شد.

قربانی در این مراسم با بیان اینکه امام خمینی(ره) با نهضتی که انجام داد، ره‌آوردهای زیادی نه فقط برای ملت ایران بلکه برای مردم منطقه و حتی جهان به ارمغان آورد. یکی از این ره‌آوردها ایجاد غرور و خودباوری برای ملت ایران و منطقه بوده است.

وی تصریح کرد: زمانی که استعمارگران غرور ملت ایران و سایر ملت‌های کمتر توسعه‌یافته را  درهم شکستند و آنان را تحقیر می‌کردند، امام خمینی(ره) فرمودند: «بدانید که نژاد آریا و عرب از نژاد اروپا و آمریکا  کم ندارد و اگر به خودباوری برسند و یأس را از خود دور کنند و چشم‌داشت به غیر خود نداشته باشند در درازمدت قدرت همه کار و ساختن همه چیز را دارد».  

مسئول فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا مطرح کرد: سخنان امام خمینی(ره) روح امید، توسعه و ترقی را در جوانان ایران اسلامی دمید و جوانان انقلابی و مومن ایران دست به کارهای بزرگی زده‌اند و در هر حوزه که فعالانه و دلسوزانه  وارد شده‌اند حوزه نظامی، پژشکی و نانو با فعالیت جهادی خود کارهای بزرگی انجام داده‌اند.

قربانی تأکید کرد: شکرانه الهی همین روح خودباوری در ملل سایر کشورهای اسلامی و حتی در کشورهای غیراسلامی دمیده شد.

وی با بیان اینکه ره‌آوردهای امام خمینی(ره) درس‌ها و گنجیه‌هایی نه‌تنها برای مردم ایران، بلکه به تمام ملت‌هایی که می‌خواهند آزاده زندگی کنند، است، توضیح داد: خداوند روح ملکوتی و عرشی امام راحل و شهدای ۱۵ خرداد را با شهدای کربلا محشور کند.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز