ورود اعضاء الإثنين 11 نوفمبر 2019 | دو شنبه, 20 آبان 1398

رعایت حجاب و عفاف آرامش خانواده را افزایش می‌دهد

دو شنبه, 24 تیر 1398 ساعت 14:02:37

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل گفت: حفظ و رعایت حجاب و عفاف در جامعه برای پاکی اجتماع مؤثر است و این امر مهم آرامش خانواده را افزایش می‌دهد.

تصویر
رعایت حجاب و عفاف آرامش خانواده را افزایش می‌دهد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بابل، اکرم اصحابی صبح امروز در کارگاه آموزشی که با عنوان «حجاب اجباری یا اختیاری» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزاری شد، هدف از برگزاری این کارگاه را اهمیت حجاب و نقش آن در امنیت فردی و سلامت جامعه انسانی دانست و اظهار کرد: حفظ و رعایت حجاب و عفاف در جامعه برای سلامت و پاکی اجتماع مؤثر است و این امر مهم آرامش و پاکدستی خانواده را به‌عنوان پایه و اساس اجتماع افزایش می‌دهد.

وی با بیان معنای لغوی حجاب، کاربرد این واژه در فرهنگ‌های مختلف و تاریخچه حجاب در ایران و ادیان مختلف را تشریح کرد و افزود: واژه حجاب و عفاف در ادیان مختلف وجود داشته و برای پوشش زنان ارزش خاصی قائل بودند، حجاب در مکتب اسلام از نگاه شهید مطهری و دکتر شریعتی هم بیانگر شأن و احترام به حقوق بانوان است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل گفت: آیات مرتبط با حجاب در قرآن تفسیر شده و شأن نزول آیات هم بیان شده است، رعایت حجاب و عفاف در اجتماع امنیت جوانان و خانواده‌ها را بیشتر می‌کند و در تداوم زندگی مشترک آنها نقش بسزایی دارد.

اصحابی به تبیین رابطه حجاب با عفاف پرداخت، سپس دیدگاه‌های مختلف افراطی مانند مکتب اپیکور فروید سودانگار دیدگاه تفریطی مانند مکتب رواقیون و عرفان مسیحی و دین بودا و در آخر دیدگاه معتدل که دیدگاه ارسطو و اسلام باشد را مورد نقد و بررسی قرار داد.

وی با بیان فواید حجاب و اینکه حجاب از احکام الهی است، گفت: حجاب و عفاف از واجبات الهی است که در آیات قرآن هم آمده و از آنجا که تکلیف اجتماعی بوده قانونگذار آن را قانون قرار داده و بنابراین برای آن تعزیر در نظر گرفته است.

اوقات شرعی به وقت ساری