Banner
ورود اعضاء الخميس 19 سبتمبر 2019 | پنج شنبه, 28 شهریور 1398

رئیس دانشگاه آزاد مازندران: نظریه ولایت‌فقیه متعلق به جهان اسلام است

چهار شنبه, 15 خرداد 1398 ساعت 11:38:45

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران گفت: نظریه ولایت‌فقیه متعلق به جهان اسلام است، هر جا توانستند از این ظرفیت استفاده کنند پیروزند و هر جا نتوانستند آسیب دیدند.

تصویر
رئیس دانشگاه آزاد مازندران: نظریه ولایت‌فقیه متعلق به جهان اسلام است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ساری، حسین منصوریان در مراسم سی‌امین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی که دوشنبه‌شب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار شد، با عرض تسلیت به این مناسبت و سالگرد قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ اظهار کرد: بهره‌مند شدن از سرچشمه‌های فکری امام(ره) یک فرصت تاریخی است که نصیب ما ایرانی‌ها شده و انقلاب اسلامی ایران بدون ایشان شناخته شده نیست.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل به عنوان یک الگو برای نهضت‌های آزادی‌بخش در سراسر دنیاست، و این عظمت و عزتی است که ایشان به جامعه ایران اسلامی هدیه داده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، امام(ره) را تجسم عینی خلافت علوی و نبوی در دوره معاصر دانست و عنوان کرد: اگر در بیانات ایشان دقت کنید، همه جا دعوت به وحدت اسلامی و دوستی می‌کنند، که ادامه دهنده راه انبیا و اولیای خداست، در واقع امام(ره) آمده بود تا مظلومان احساس امنیت کنند.

منصوریان یادآور شد: با توجه به اینکه شخصیت امام(ره) یک شخصیت چند‌وجهی و منحصر به یکی از حوزه‌های علمی نیست، ایشان در اغلب حوزه‌های علمی که با آن سروکار داشتند، در فلسفه و عرفان، در اخلاق، حدیث و فقه بی‌نظیر بودند و کافی است، که به بعضی از آثار امام راحل نگاهی داشته باشید، تا عمق وقوف ایشان را نسبت به مسائلی که در آن حوزه  ورود پیدا کرده‌اند را متوجه شوید.

وی اظهار کرد: برای معرفی اندیشه‌های امام(ره) به نسل جوان، یکی از کارهایی که باید به صورت بنیادین انجام شود، این است که نخست سرچشمه‌های فکری امام راحل به خوبی تبیین شود، که به نظر من عمده‌ترین سرچشمۀ اندیشه‌های معرفتی ایشان قرآن، روایات، سنت نبوی و علوی است، و این در اغلب آثارشان موج می‌زند و امام(ره) در کنار این وقوف علمی و معرفتی  یک نظریه‌پرداز بی‌نظیر بودند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران نظریه ولایت‌فقیه امام(ره) را بی‌نظیر عنوان کرد و گفت: هر چه  که ما از عصر امام(ره) فاصله می‌گیریم اهمیت این نظریه نه برای جامعه دینی، بلکه معتقدم برای جوامع اسلامی بیشتر جا می‌افتد، و جوامع اسلامی می‌فهمند که نظریه ولایت‌فقیه منحصر به جغرافیای ایران و شیعه نیست.

منصوریان افزود: نظریه ولایت فقیه متعلق به جهان اسلام است، و هر جا توانستند از این ظرفیت استفاده کنند پیروزند و هر جا که نتوانستند خود به خود آسیب دیدند که نمونه‌هایش را در بعضی از این حرکت‌ها و جنبش‌های مردمی در کشورهای منطقه می‌بینیم.

وی با بیان برگزاری روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در کشورهای اسلامی یادآور شد: چه کسی می‌توانست این خروش با‌عظمت را علیه رژیم اشغالگر قدس ایجاد کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران افزود: این اقدام امام(ره) در نامیدن آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان به‌نام روز قدس در نوع خودش بی‌نظیر است، و دشمن همیشه از این نظریه، از این نگاه و از روز قدس وحشت دارد.

منصوریان اظهار کرد: وقتی به اقدامات حضرت امام(ره) در حوزه داخلی و سیاست خارجی که شعار «نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی» را سر دادند و نهادهایی مانند بسیج، کمیته‌امداد و بسیج‌سازندگی را شکل دادند پی می بریم که ایشان برای حکومت کردن برنامه داشته‌اند.

وی گفت: خدا امام‌(ره) را رحمت کند که میفرمایند «ما مدیون خون شهدا هستیم»، من معتقدم که فرمایش ایشان کاملاً صحیح است، اما باید به امام‌ راحلمان عرض کنیم که ما مدیون شما هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران افزود: مردم ایران اگر امروز این عزت سربلندی و افتخار را دارند و راحت می‌توانند در دنیا عرض اندام کنند و دشمنان در برابر اقتدار ملت ایران ناچار به تسلیم هستند، این عظمت را مدیون امام(ره) عزیز و بزرگوار هستیم، و نباید اجازه بدهیم یاد ایشان در ذهن و خاطره نسل جوان امروز ایران اسلامی فروکش کند.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز