Banner
ورود اعضاء الجمعة 7 أوت 2020 | جمعه, 17 مرداد 1399

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی جویبار: رمز ماندگاری انقلاب اسلامی ایران تأسی از نهضت حسینی است

دو شنبه, 18 شهریور 1398 ساعت 00:07:56

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی جویبار گفت: انقلاب اسلامی ایران با تأسی از نهضت حسینی در مسیر جاودانگی قرار دارد و ستون این انقلاب، اسلام و ارزش‌های والای آن است.

تصویر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی جویبار: رمز ماندگاری انقلاب اسلامی ایران تأسی از نهضت حسینی است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از جویبار، داریوش حمیدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار در اجتماع عزاداران حسینی دانشگاهیان این واحد دانشگاهی که ظهر امروز برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی با تأسی از نهضت حسینی در مسیر جاودانگی قرار دارد و ستون این انقلاب، اسلام و ارزش‌های والای آن است.

وی اظهار کرد: یکی از اساسی‌ترین ابعاد واقعه عاشورا، درس‌ها و عبرت‌های این نهضت است، هرچند این رویداد در مکان و زمان محدودی به وقوع پیوست؛ اما درس‌های آن ویژه زمان و مکان خاصی نیست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار با بیان اینکه درس گرفتن از قیام عاشورا یعنی گفتار و رفتار عاشورائیان را در زندگی فردی و اجتماعی الگو و اسوه قرار دادن، اضافه کرد: در نهضت عاشورا با قهرمانانی مواجه هستیم که با گفتار و رفتار خود، حادثه‌ای بس بزرگ که می‌تواند برای شیعه و مسلمانان بلکه همه جهانیان الگوی مناسب و کارآمدی باشد، آفریدند.

حمیدی، انقلاب اسلامی ایران را از بزرگ‌ترین رویدادها با محور قیام عاشورا عنوان کرد و توضیح داد: نهضت حسینی آن چنان تحولی در نظام شیعه برانگیخت که بانگ و نوای شور حسینی پس از سالیان متمادی در سراسر گیتی طنین‌انداز و همچنان در جامعه مسلمانان منشأ اثر است.

وی متذکر شد: پایه‌های خیمه نهضت حسینی، اسلام و ارزش‌های ناب آن بود و آنچه این خیمه‌ها را در دل مردم جاودانه ساخت، خون شهدای کربلا بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی جویبار خطاب مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم به مردم ولایی و انقلابی ایران را یادآور شد و گفت: ملت بزرگ ایران با حفظ ارزش‌ها و تمدن‌های اسلامی نشأت گرفته از نهضت عاشورایی در تحقق آرمان بزرگ که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی، حضرت ولی‌عصر(عج) است را فراهم سازند.

اوقات شرعی به وقت ساری
حدیث روز
حدیث-روز.png
اخبار پربازدید